english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Od baroku do... hip-hopu

Wspólnie: Beata Bednarz, Paweł Konik, Allen i Sielesian Art Colective z Mateuszem Walachem

28.10.2014

Muzyka wiary. Od baroku do hip-hopu – tak zatytułowano koncert, który 8 listopada w kościele ewangelickim w Bielsku-Białej zgromadzi wspaniałych muzyków i wykonawców.


Od baroku do... hip-hopu

– Przede wszystkim chcemy oddać chwałę Panu Bogu, ale także pokazać pieśń ewangelicką na przestrzeni czterech wieków, w aranżacjach: barokowej, swingowej i hip-hopowej – zapowiada współorganizator koncertu, Janusz Buzek. Wystąpią: Beata Bednarz, Paweł Konik, Maciek Allen Pastucha i Orkiestra Kameralna Sielesian Art Colective pod dyrekcją Mateusza Walacha.
 
Beata Bednarz to wspaniała wokalistka, kojarzona z nurtem gospel, która ma na swoim koncie już 11 płyt solowych, a najnowsza, zatytułowana Czy znasz to imię… ukaże się 20 listopada. Długie lata działalności Beaty Bednarz to współpraca z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. z: Mietkiem Szcześniakiem, Piaskiem, Edytą Górniak, Kayah i Grażyną Łobaszewską, a także z zespołami -  Perfect i  Budką Suflera. Jej głos można usłyszeć na wielu płytach czołowych polskich wykonawców.
 
Paweł Konik, kolejny z występujących artystów, współpracuje z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki "SILESIA", Operą Bałtycką i Operą Śląską. Jest laureatem Pierwszej Nagrody XIII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Iuventus Canti na Słowacji i finalistą I. Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem w Warszawie. Otrzymał również Drugą Nagrodę podczas X Międzyuczelnianego Konkursu Wykonawstwa Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie.
 
Maciek Allen Pastucha raper, który w swoich utworach porusza tematykę życia codziennego, mówi o problemach ludzi młodych, wskazując równocześnie na ich rozwiązanie. Jego utwory są osadzone w różnych klimatach, od tradycyjnych oldschoolowych bitów poprzez orientalne, rockowe, skończywszy na dubstepie.
 
Blisko 30-osobowę Orkiestrę Kameralną Sielesian Art Colective poprowadzi Mateusz Walach. On także jest odpowiedzialny za aranżację pieśni wykonywanych podczas koncertu. Orkiestra to zespół młodych instrumentalistów, absolwentów katowickiej Akademii Muzycznej, która swoją działalność artystyczną prowadzi od 2010 roku (wcześniej, jako Studencka Orkiestra Kameralna Silesian Art Ensemble).
 
Honorowy patronat nad wydarzeniem przyjął ks. bp Paweł Anweiler. Patronem medialnym koncertu jest Centrum Misji i Ewangelizacji.  
 
Bilety w cenie 19 zł do nabycia w księgarniach: Augustana w Bielsku-Białej, Warto w Cieszynie i Jack.pl w Ustroniu oraz pod nr tel.: 600 260 303.
 
Organizatorzy: bielski oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego, parafia ewangelicko-augsburska w Bielsku-Białej i Janusz Buzek serdecznie zapraszają do kościoła ewangelicko-augsburskiego w Bielsku-Białej przy Placu ks. Marcina Lutra 8 listopada na godz. 17.00!