english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Prześladowani, uciskani...

Zaproszenie na nabożeństwo i dyskusję o prześladowanych chrześcijanach

01.06.2015

Parafia Św. Trójcy w Warszawie zaprasza 1.06. na ekumeniczne nabożeństwo i dyskusję panelową na temat prześladowanych chrześcijan.


Prześladowani, uciskani...

1 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy nabożeństwo ekumeniczne połączone z rozmową panelową na temat prześladowanych chrześcijan zatytułowaną "Uciskani, prześladowani (nie)zapomniani". Podczas nabożeństwa głos zabierze przedstawiciel organizacji Open Doors. Serdecznie zapraszamy!

 

Open Doors jako międzywyznaniowa i międzynarodowa organizacja udziela pomocy chrześcijanom, którzy są prześladowani za wiarę w Jezusa Chrystusa w ponad 50 krajach.

 

Tak mówią o swojej służbie: Dzięki szeroko rozwiniętej służbie informacyjnej mówimy w tzw. wolnym świecie - w kościołach, w polityce czy w mediach - o tym, gdzie chrześcijanie są prześladowani, jaka pomoc jest im pilnie potrzebna oraz nawołujemy do modlitwy za nich.

 

Poprzez nasze projekty chcemy wspierać i zachęcać cierpiących chrześcijan, by mimo prześladowań żyli w wierze chrześcijańskiej, wzmacniali swoje społeczności i głosili Ewangelię nawet we wrogim im otoczeniu. Pomagamy wszystkim chrześcijańskim Kościołom bez względu na wyznanie.