english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Sztafeta Rowerowa wokół Jeziora Czerniańskiego

By uczcić jubileusz 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości.

11.06.2018

W dniach 15-16 czerwca odbędzie się w Wiśle Czarnem sztafeta rowerowa.


Sztafeta Rowerowa wokół Jeziora Czerniańskiego

Jubileuszowo-charytatywny wyścig rowerowy wokół Jeziora Czerniańskiego to niecodziena impreza rowerowa. Na starcie wyścigu staną zawodnicy (drużyny), którzy będą mieli do pokonania sto pętli o  długości 4,6 km każda.

Oprócz wymiaru jubileuszowego wyścigu ważnym aspektem imprezy jest cel charytatywny. Każda z drużyn, która chce uzyskać status VIP, musi zebrać od darczyńców i sponsorów 1000 zł na leczenie 3-letniego Przemka Bujoka z Ustronia, który cierpi na bardzo rzadką chorobę a-HUS. Zebrane pieniądze każda drużyna w 100% przekazuje na konto fundacji Iskierka, która prowadzi zbiórkę środków na leczenie Przemka.
 
W sobotę, 16 czerwca przewidziane są także zawody indywidualne dla dzieci w wieku do 13 lat. Jest zatem okazja, aby do Wisły Czarnego zjechały całe rodziny.
 
Na zakończenie wyścigu organizatorzy zapraszają na koncert zespołu „Pathlife” z Bielska-Białej. Koncert rozpocznie się na działce przy „Fojtuli” w Wiśle Czarnem o godz. 18.00. 
 
Wszelkie szczegóły, dodatkowe informacje a także możliwość zgłoszenia swojej drużyny do sztafety lub dziecka do zawodów indywidualnych znajduje się na stronie www.sztafetarowerowa100.pl.
 
Sztafeta rowerowa jest częścią obchodów jubileuszu 100 lat odzyskania Niepodległości, organizowanych przez Diecezję Cieszyńską Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP pod hasłem „Ewangelicy Niepodległej”. Organizatorem sztafety jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Czarnem.