english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zaolzie na ratunek organom

Kolejny koncert w kościele Jezusowym

24.11.2013

W niedzielę, 24 listopada 2013 r. o godz. 17:00 w kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się kolejny koncert w ramach akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego”. Tym razem w akcję wspierają wspaniali muzycy z Zaolzia, łącznie ponad stu wykonawców.


Zaolzie na ratunek organom

Listopadowy koncert zapowiada się bardzo interesująco. W programie dzieła muzyki chóralnej, utwory solowe oraz organowe. Wystąpią chóry Polskiego Towarzystwa Artystycznego Ars Musica: Collegium Iuvenum z Polskiego Gimnazjum w Czeskim Cieszynie oraz chór mieszany Canticum Novum.

 

Zespoły prowadzą ożywioną działalność koncertową i są laureatami wielu prestiżowych konkursów chóralnych. Założycielem, kierownikiem artystycznym i dyrygentem obu zespołów jest dr Leszek Kalina. Obok muzyki chóralnej zabrzmią utwory solowe w wykonaniu utalentowanej wokalistki Noemi Bocek i towarzyszącego jej klawiszowa Filipa Macury – gwiazd zaolziańskiej sceny muzycznej. Dopełnieniem programu będzie brzmienie organów, na których zagra organistka Marta Wierzgoń z Karwiny.

 

Koncert poprowadzą Ewa Sikora (Czeski Cieszyn) i Piotr Sikora (Cieszyn). Organizator akcji, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie, serdecznie zaprasza wszystkich na tę niezwykłą muzyczną ucztę.

 

Więcej informacji na temat akcji, instrumentu oraz wykonawców można znaleźć na stronie www.ratujmyorgany.pl.