english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Bezsenna noc w Goleszowie

Z Wielkiej Soboty na Wielkanoc

11.04.2015

Bezsenna noc to niecodzienne, otwarte spotkanie skierowane do młodych ludzi, które organizowane jest cyklicznie od 1998 roku, z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. W tym roku odbyło się w kościele ewangelickim w Goleszowie na Śląsku Cieszyńskim.


Bezsenna noc w Goleszowie

"Bezsenna noc" prowadzi uczestników do refleksji nad istotą Świąt Wielkiej Nocy. To kolaż różnych form – wspólnego śpiewu, koncertu, filmu, rozmowy i osobistej reakcji na usłyszane treści.

 

W tym roku młodzież, dla której został przygotowany dwuczęściowy program pod hasłem „Przyjęcie”, spotkała się w goleszowskim kościele w sobotę o godz. 22:00. W pierwszej części programu, spokojnej i refleksyjnej, przed północą wystąpił m.in. Wyższobramski Chór Kameralny z Cieszyna oraz wystawiono etiudę teatralną pt. „Proces" według scenariusza i w wykonaniu studentów Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej z Warszawy.

 

W drugiej, radosnej części, po północy uczestnicy spotkania śpiewali wspólnie z towarzyszeniem zespołu młodzieżowego z Cieszyna oraz wzięli udział w Wieczerzy Pańskiej.

 

W prawie czterogodzinnym programie uczestniczyło około 650 młodych osób z południowej Polski. Organizatorem tej świątecznej imprezy było Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP oraz parafia w Goleszowie.

 

Zdjęcia: Parafia w Goleszowie