english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Centralne obchody 500 lat Reformacji

Zaproszenie do lektury najnowszego Zwiastuna Ewangelickiego

12.11.2017

Najnowszy „Zwiastun Ewangelicki” 21/2017 niemal w połowie poświęcony jest obszernej relacji, obficie ilustrowanej zdjęciami, z centralnych obchodów jubileuszu w Warszawie.


Centralne obchody 500 lat Reformacji

Ale oprócz tekstu ks. Jerzego Below Reformacyjny weekend w Warszawie, można przeczytać kolejną porcję  informacji o tym, w  jak różnorodny i ciekawy sposób świętowano Rok Reformacji w różnych parafiach Kościoła.

 

Oprócz tego do nazywania problemów, ale i do  budowania mostów na płaszczyźnie osobistej i parafialnej zachęca ks. Marcin Rayss: Stawiamy sobie wciąż na nowo pytanie, dokąd ten świat zmierza. Mało jednak kto uświadamia sobie, że świat zmierza dokładnie tam, dokąd my sami idziemy.

 

Zastanawiając się z kolei, jak to jest  być  współcześnie luteraninem, (tak brzmi też temat ogłoszonego równocześnie  konkursu dla czytelników), do aktywnego trwania w wierze zachęca  ks. Jan Badura. W swoim stałym felietonie  Henryk Dominik pisze natomiast o banalności zła.

 

Ponadto  Andrzej Kluczyński rozpoczyna nowy cykl artykułów związanych tematycznie z kolejną edycją Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2017/2018. Warto poczytać o  Niewoli babilońskiej i jej znaczeniu dla religii Izraela, aby na bieżąco móc odpowiadać na ewentualne pytania przygotowujących się do konkursowych zmagań najmłodszych domowników. 

 

Zachęcamy do lektury – w wydaniu papierowym lub w formacie pdf.

 

Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2017 r. Szczegóły na stronie 3 oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2017.

 

Zachęcamy do prenumeraty na 2018 rokceny pozostają bez zmian.