english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jak mamy kształtować świat?

Nowy numer Zwiastuna Ewangelickiego

02.10.2019

Jak mamy kształtować świat?

Jakie jest miejsce chrześcijanina w świecie, jak powinna wyglądać jego misja i jego odpowiedzialność – zastanawiają się w „Zwiastunie Ewangelickim”18/2019 m.in. diakon Małgorzata Gaś i bp Marian Niemiec. Wiąże się to pośrednio ze zbliżającymi się wyborami biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Z tego też względu kandydaci na to stanowisko: ks. Adam Malina, bp Waldemar Pytel, bp Jerzy Samiec, odpowiadają na pytania związane z Kościołem – w jego duchowym i ludzkim wymiarze. To pierwsza część ich prezentacji, druga, wzbogacona o rozważanie Słowa Bożego i noty biograficzne, w kolejnym numerze.

Upamiętnienie 80. rocznicy wybuchu  II wojny światowej przynosi rubryka Historia, w której ewangelicy – świeccy i duchowni, świadkowie tamtych dni – w rozmowie z Magdaleną Legendź wspominają wrzesień 1939 roku. Ekumeniczne, międzynarodowe obchody tragicznej rocznicy zorganizowane w Warszawie ku przestrodze i zachęcie do pojednania, opisuje ks. Jerzego Below.

Ponadto obszerna relacja z wręczenia Nagrody Kościoła dla „Zeichen der Hoffnung – Znaków Nadziei” i jubileuszu ewangelików z Żor, a także stały felietonista Henryk Dominik, który pisze, czym jest dla niego szczęście.

Zachęcamy do prenumeraty, w parafiach  można to zrobić od dowolnego miesiąca. Z kolei po opłaceniu prenumeraty cyfrowej w wydawnictwie można też otrzymywać je e-mailem w formacie pdf. Warunki prenumeraty i zakupu pojedynczych numerów na stronie 11 w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl i na www.ksiegarnia.augustana.pl/14-zwiastun-ewangelicki


Zapraszamy do lektury!