english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

List do Dzieciątka

Akcja dla dzieci

21.11.2013

Streetworkerzy Centrum Misji i Ewangelizacji, którzy działają na ulicach Bobrka – dzielnicy Bytomia chcą obdarować świątecznymi upominkami swoich podopiecznych. To 16 dzieci, które w tym roku uczestniczyły w zajęciach grup prowadzonych przez pedagogów ulicy.


List do Dzieciątka

Dzieci napiszą list do Dzieciątka, natomiast pedagodzy poszukują osób, grup, instytucji bądź firm, które zechcą przygotować właśnie takie prezenty, o jakie poproszą dzieci. W akcji nie chodzi tylko o wsparcie finansowe, ale też o samodzielne zakupienie, zapakowanie i przekazanie prezentu. Tuż przed wigilią, w przedświąteczne popołudnie, pedagodzy spotkają się ze swoimi grupami i wręczą im upominki. Świąteczna atmosfera, pierniki, ciepła herbata, kolędy w tle i przesłanie Świąt Bożego Narodzenia będą pięknym czasem na finał tej akcji.

 

Koszt prezentu: do 100 zł. Osoby, które zechciałyby ufundować prezenty, prosimy o kontakt z Natalią Czachor (e-mail: natalia.czachor@cme.org.pl lub tel. 519-048-502).
 
W 2013 roku wśród 16 dzieci objętych działaniami pedagogicznymi i realizującymi różne projekty wraz z pedagogami ulicy jest osiem dziewczynek w wieku 12-13 lat i ośmiu chłopców w wieku 14-17 lat. Dziewczynki, na początku roku, brały udział w warsztatach kulinarnych "Przez żołądek do zdrowia". W ciągu całego roku spotykały się z pedagogami na bieżąco w celu animacji czasu wolnego. Od września 2013 pięć z nich uczestniczy w projekcie Bobrek Fashion Street. Chłopcy również kontynuowali warsztaty kulinarne i realizowali projekt Bytom Bus Transformers.