english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

List do Dzieciątka 2016

Akcja rozpoczęła się 10 października

10.10.2016

Wyobraź sobie, że dostajesz list od nieznanego dziecka. Wiesz jednak, że opiekują się nim nasi streetworkerzy czyli pedagodzy, zajmujący się dziećmi, dla których ulica, podwórko są stałym miejscem spędzania czasu. A jednak właśnie list, który otrzymujesz od takiego dziecka sprawia, że Ty też możesz coś zmienić w jego życiu! W tych listach Jarek, Mariusz, Kuba, Julka czy Marysia piszą o swoich marzeniach… Piszą do "Dzieciątka", bo tak na Górnym Śląsku nazywa się małego Jezusa, przynoszącego prezenty na Wigilię. Ale to Ty możesz spełnić te dziecięce marzenia! Kolejna edycja akcji "List do Dzieciątka" właśnie się rozpoczęła.


List do Dzieciątka 2016

"List do Dzieciątka" to inicjatywa Grupa Pedagogów Ulicy UNO z Bytomia, czyli grupy działającej w ramach Centrum Misji i Ewangelizacji. Rok 2016 to szósta edycja tej akcji.

"List do Dzieciątka" ma prostą ideę: pedagodzy proszą dzieci, z którymi pracują na co dzień w bytomskich dzielnicach – Bobrek i Rozbark, aby napisały list do Dzieciątka. Potem listy przekazywane są chętnym osobom i grupom, które przygotują prezenty dla małych autorów listów. Nie chodzi więc o przekazanie pieniędzy, lecz o samodzielne zakupienie, zapakowanie i  przyniesienie prezentu dla konkretnego dziecka.

Kilkanaście dni przed Wigilią, w przedświąteczne popołudnie, pedagodzy spotkają się z dziećmi przy choince. Ten czas będzie spędzony tak, jak powinien wyglądać w gronie rodzinnym. Dzieci będą jeść wigilijne przysmaki, śpiewać kolędy, rozmawiać o Bożym Narodzeniu. Dostaną także prezenty przygotowane przez uczestników akcji „List do Dzieciątka” – przygotowane przez Ciebie!

I dziś Grupa Pedagogów Ulicy zwraca się z prośbą o dołączenie do akcji poprzez przygotowanie prezentu dla dzieci. Koszt - wartość prezentu nie powinna przekroczyć 100 zł. Jeśli darczyńców będzie więcej, prezenty będą mogły otrzymać nie tylko podopieczni streetworkerów, ale także ich rodzeństwo oraz inne dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym. 

Osoby, które są zainteresowane wsparciem tej akcji proszone są o kontakt poprzez mail: uno@cme.org.pl;  tel. 693 92 73 73.
 

Ważne daty tej akcji:

10 października - inauguracja akcji

10–28 października - dzieci piszą listy

2–10 listopada - przekazujemy listy ofiarodawcom

10–30 listopada - czas na przygotowanie prezentu

9 grudnia - ostateczny termin dostarczenia prezentów do siedziby streetworkerów: Bytom, ul. Matki Ewy 1

14 i 16 grudnia - spotkania wigilijne, podczas których dzieci otrzymają prezenty

 
Grupa Pedagogów Ulicy UNO należy do Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Jest w Ogólnopolskiej Sieci Organizacji Streetworkerskich OSOS i w Europejskim Stowarzyszeniu Misji Miejskich. Grupa działa od 2010 roku w zakresie pedagogiki ulicy (streetworking)w dzielnicach Bytomia - Bobrek i Rozbark. Praca streetworkerów to realne wsparcie i rozwój dzieci marginalizowanych społecznie oraz towarzyszenie ich rodzinom. Pedagodzy pracują tam, gdzie są dzieci i młodzież, proponują im zajęcia z zakresu animacji, ze Szkoły Mobilnej, warsztaty i projekty artystyczno-społeczne.