english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Mamy czterech nowych księży

Ordynacja czterech magistrów teologii

09.02.2013

W sobotę, 9 lutego w kościele Św. Trójcy w Lędzinach Hołdunowie odbyła się uroczystość ordynacji czterech magistrów teologii na księży Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.


Mamy czterech nowych księży

Aktu ordynacji poprzez modlitwę i nałożenie rąk apostolskim zwyczajem dokonał Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec wraz z asystentami.

 

Ordynowani zostali ks. Dariusz Lerch (pochodzi z Gołkowic na Górnym Śląsku, obecnie Ustroń), ks. Paweł Meler (Toruń - Pabianice / Diecezja Warszawska), ks. Łukasz Ostruszka (Bażanowice na Śląsku Cieszyńskim / Katowice Szopienice) oraz ks. Marcin Ratka-Matejko (Mikołów / Skoczów). Wszyscy otrzymali od biskupa skierowanie do pracy w roli wikariuszy w parafiach, w których służą od początku okresu kandydackiego.

 

Na uroczystość do kościoła w Hołdunowie przybyli wierni z różnych stron kraju. Udział w nabożeństwie wzięli także biskup Tadeusz Szurman z Katowic i biskup Jan Cieślar z Pabianic.  

 

Nowym duchownym nałożono alby, które przypominają o obowiązku czystego zachowania i wiernego zwiastowania Słowa Bożego. Bp Jerzy Samiec poprosił zgromadzony zbór o przyjęcie nowych księży z modlitwą, a biskupi diecezjalni błogosławili im na drogę służby Bogu i Kościołowi.  

 

Nowi księża wygłosili też rozważania i świadectwa wiary oparte na wybranych przez siebie tekstach biblijnych. Liturgię komunijną poprowadził Biskup Kościoła, a do Sakramentu Ołtarza przystąpili jako pierwsi nowi duchowni, którzy następnie udzielali Komunii Świętej uczestnikom nabożeństwa.  

 

Podczas nabożeństwa wystąpiła śpiewaczka Magdalena Hudzieczek-Cieślar oraz chór Jubilate Deo z parafii w Mysłowicach.

 

Fot. Michał Malina