english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Między krzyżem a zmartwychwstaniem

Życzenia świąteczne Biskupa Kościoła

28.03.2018

Przygotowując się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jesteśmy w drodze pomiędzy krzyżem, a zmartwychwstaniem - pisze Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec w życzeniach świątecznych.


Między krzyżem a zmartwychwstaniem

Jezus został wydany za grzechy nasze 
i wzbudzony z martwych dla usprawiedliwienia naszego. Rz 4, 25
 
Drogie Siostry i Bracia w Jezusie Chrystusie,
 
Przygotowując się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego jesteśmy w drodze pomiędzy krzyżem, a zmartwychwstaniem. 
 
Po raz kolejny odkrywamy, że Bóg pochyla się nad człowiekiem, podnosi go i zbawia. Dokonuje czegoś niestandardowego, gdyż człowiek wielokrotnie zawodził, błądził i odchodził od Boga. W jednej  chwili zmienia się nie tylko oblicze świata, ale rzeczywistość każdej i każdego z nas.
 
To za nas umiera Chrystus i dla nas dokonuje się zbawienie. Radość wielkanocnego poranka jest przede wszystkim odkryciem nowego życia i nowej rzeczywistości, jaka jest nam darowana. 
 
Wielkanoc nie może pozostawić nas obojętnymi. Dlatego Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie powinniśmy traktować jak konieczności, jak rytuału, który trzeba wypełnić. Przesłanie tych Świąt nie ma ograniczenia czasowego, choć czasem próbujemy je zamknąć pomiędzy piątkiem a niedzielą. 
 
„Pan zmartwychwstał” to słowa, które powtarzamy każdej niedzieli wspominając zmartwychwstanie, dlatego uczmy się żyć zmartwychwstaniem nie tylko od święta. 
 
Niechaj Bóg w Chrystusie, który nas odnalazł i zbawił będzie codziennie naszym przewodnikiem, a radość wielkanocnego poranka sprawi, że będziemy gotowi być świadkami Chrystusa w świecie. 
 
Z życzeniami Bożego prowadzenia
Biskup Jerzy Samiec

zdj. pixabay.com/Rayna Bauman