english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Modlitwa ma olbrzymią moc

Wspominając ofiary zamachów w Paryżu

14.11.2015

Biskup Kościoła, ks. Jerzy Samiec zwraca się do wiernych z prośbą o modlitwę.


Modlitwa ma olbrzymią moc

Piątkowy atak terrorystyczny zmienił sytuację świata na najbliższe lata. Odniósł on zamierzony skutek. Jego celem nie było tylko zabicie jak największej liczby cywilów, ale też wywołanie strachu wśród ludzi, przez wpojenie im przekonania, że nigdzie nie mogą czuć się bezpiecznie.

 

W ten sposób świat nienawiści zatriumfował. Czy należy się temu dziwić? Chrystus zapowiadał, że Jego Królestwo nie jest z tego świata, zapowiadał, że na świecie będziemy doświadczać ucisku.

 

Tymczasem Boże Słowo wzywa nas do działania na rzecz pokoju i pokojowego współistnienia. Jednym, choć nie jedynym z narzędzi, jakie mamy w ręku jest modlitwa.

 

Dziś proszę Was, Siostry i Bracia w Chrystusie, o modlitwę. Módlmy się o tych, którzy zostali ranni, o ich powrót do zdrowia, módlmy się o rodziny zabitych, aby odnajdywali pocieszenie i o siły do przejścia przez ten trudny dla nich czas.

 

Módlmy się o mądrość dla naszych przywódców, aby umieli w rozsądny sposób znajdować rozwiązania w obecnej kryzysowej sytuacji na naszym globie.

 

Módlmy się o pokój i bezpieczeństwo dla naszych narodów i o to, byśmy w pokoju mogli prowadzić życie realizując swoje ambicje i marzenia.

 

Módlmy się o uchodźców, których sytuacja tak bardzo trudna, została jeszcze bardziej skomplikowana zamachami. Niezależnie od wyznawanej religii, większość z nich uciekała przed terrorem, który zapanował w ich ojczyznach, teraz będą przyjmowani ze strachem przez dużą część społeczeństw w krajach, w których chcieli prowadzić bezpieczne życie.

 

Pamiętajmy, modlitwa ma olbrzymią moc.

 

Panie Jezu, Zbawicielu, Tobie powierzamy tych, których tak niespodziewanie dotknęła tragedia terroru. Prosimy o to, byś dawał im swoje wsparcie. Prosimy cię o pokój na świecie i w Europie. Ty widzisz jak wielu ludzi jest przerażonych tym, co się wydarzyło, jak wielu boi się o swoje życie. Widzisz też skomplikowaną sytuację milionów uchodźców. Prosimy Ciebie, który wszystko trzymasz w swoim ręku, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, miej w swojej opiece nasze życie oraz losy naszych bliskich, naszego kraju, Europy i całego świata.

Amen

 

zdjęcie: www.pixbay.com