english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nieoczekiwana rzeczywistość zmartwychwstania

Jak się w niej odnaleźć - pytają autorzy Zwiastuna Ewangelickiego

29.03.2018

Wielkanocne tematy czytelnik znajdzie w niemal wszystkich rubrykach świątecznego numeru 7/2018


Nieoczekiwana rzeczywistość zmartwychwstania

Wszyscy jesteśmy Barabaszami wypuszczonymi na wolność, Chrystus zajął nasze miejsce na krzyżu, przeznaczone dla złoczyńców i przestępców – pisze ks. Marcin Rayss. Z tego powodu odczuwamy wielkanocną radość, bo – jak zauważa ks. Wojciech FroehlichBóg nie pozostawia człowieka w szponach śmierci, ale przez Chrystusa wyrywa go z jej dławiącego uścisku i stawia w świetle zmartwychwstania. Z kolei ks. Sławomir Sikora przypomina, że Ten, który opuścił swój grób, jest gotów i nas wyprowadzić z naszych grobów.

 

O ludzkich oczekiwaniach i niespodziewanej rzeczywistości zmartwychwstania pisze ks. Jan Badura, a drugi z felietonistów, Henryk Dominik, zwraca uwagę, że także współcześnie mowa o krzyżu Chrystusa, tak samo jak za  czasów apostoła Pawła, bywa uważana za „głupstwo i zgorszenie”.

 

Czy wolno nam porównywać krzyż Chrystusa do naszych trudnych chwil w życiu, za których powstanie nieraz sami jesteśmy odpowiedzialni? – pyta Anna Pola-Dymek w tekście zatytułowanym Siła krzyża, a będącym kolejnym odcinkiem cyklu o życiu z Bogiem, mimo choroby w tle.

 

Niedługo czas konfirmacji – o pojmowaniu tego wydarzenia przez Marcina Lutra i innych reformatorów pisze Jerzy Sojka.

 

Natomiast w rubryce Zbliżenia Ewa Miech prezentuje blisko dwudziestoletnią działalność wolontariuszy „Misji Bieszczady”.

 

Ponadto relacja Magdaleny Legendź z finału XI Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2017/2018, w którym uczestniczyło 110 młodych ewangeliczek i ewangelików ze wszystkich diecezji Kościoła.

 

W numerze rozstrzygnięto także ogłoszony w roku jubileuszu 500 lat Reformacji konkurs literacki na temat: Jak to jest być ewangelikiem dzisiaj? Nagrodzone prace będą sukcesywnie publikowane, na początek tekst zdobywczyni pierwszego miejsca– Natalii Troszok.

 

Zachęcamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2018. Cena pozostaje bez zmian. Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2018 r. Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.