english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Odezwa Bratniej Pomocy

Rozpoczyna się zbiórka darów na BPGA

07.04.2015

„Niech dziękują Ci, Panie, wszystkie dzieła Twoje, a wierni twoi niech Ci błogosławią!”

Ps. 145,10


Odezwa Bratniej Pomocy

Drodzy Współwyznawcy!

 

Po raz kolejny w  swoim życiu czytacie odezwę Zarządu BPGA zawierającą prośbę o ofiary.  

 

Takie prośby słyszymy bardzo często m.in. dlatego, że wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia i wciąż borykamy się z brakiem środków, aby niektóre prace lub zadania zakończyć, a może i w ogóle rozpocząć.

 

Być może staliśmy się głusi na proszący głos: "podziel się, ofiaruj, wyciągnij ze swojego portfela środki finansowe". Sami bowiem często mamy potrzeby, sami mamy problemy, a proszą nas, aby pomagać innym! 

 

No właśnie! Idea pracy Bratniej Pomocy Gustawa Adolfa polega na tym, że sami mało posiadając, umiemy pomóc i podzielić się z  innymi. To wielkie i piękne zdanie!

 

Gdzie trafiają nasze ofiary i na co są wykorzystywane?

 

Dziesiątki wyremontowanych świątyń we wszystkich diecezjach naszego Kościoła świadczących o tym, jak dbamy i jak angażujemy się w dobry wygląd i stan techniczny miejsc dla nas szczególnych, w których przecież się modlimy, chrzcimy nasze dzieci, konfirmujemy młodzież, błogosławimy małżonków i wreszcie żegnamy braci i siostry.

 

Nasze kościoły, kaplice, plebanie są zewnętrznymi wizytówkami naszego luteranizmu i troski o to, co dostaliśmy w spadku od poprzednich pokoleń!

 

Często najpierw nas widzą, a dopiero potem poznają!

 

Jest wiele miejsc w naszym Kościele, do których niezwłocznie musimy przyjść z pomocą i wesprzeć finansowo projekty remontów obiektów bliskich sercom naszych sióstr i braci.

 

Musimy wspomóc, zaopiekować się i … dziękować Bogu, że mogliśmy to uczynić dla parafian na północy, południu, wschodzie i zachodzie Polski.

 

Dlatego i w tym roku zwracamy się o zrozumienie i otwartość Waszych serc, gdy będziecie w swoich parafiach organizować zbiórkę ofiar na BPim.GA i składać ofiary na ten piękny i szczytny cel.

 

Z życzeniami Bożego błogosławieństwa

                                                                       

Zarząd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa