english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej

Sportowa rywalizacja w Mikołowie

26.06.2016

W Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołowie odbyła się w dniach 26-29 maja Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej.


Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej

Drużyny parafialne, międzyparafialne i diecezjalne spotkały się w Mikołowie, by rywalizować ze sobą podczas Olimpiady Młodzieży Ewangelickiej. Każdego dnia młodzi ewangelicy spotykali się w kilku obiektach na terenie miasta, a wieczór kończyli śpiewem i modlitwą.

Pierwszego dnia zaraz po zarejestrowaniu sportowcy rozpoczęli rywalizację w koszykówce i piłce ręcznej. Rozgrywki, tak jak w każdym kolejnym dniu, odbywały się w czterech kategoriach: mężczyźni seniorzy i juniorzy, oraz kobiety seniorki i juniorki. Dzień zakończył się modlitwą oraz dekoracją medalami.

Drugi dzień to przede wszystkim basen, gdzie odbyły się zawody w pływaniu na 50m stylem dowolnym i klasycznym oraz sztafeta 4x50m stylem dowolnym. W piątek odbyły się zawody których szczególnie wyczekiwały drużyny męskie czyli rozgrywki piłki nożnej. Mecze wywoływały wiele emocji i do samego końca nie było wiadomo, która drużyna odniesie zwycięstwo. W tym samym czasie w hali sportowej odbyły się rozgrywki w badmintonie. Ten dzień zakończył się wyjazdem do Śląskiego Ogrodu Botanicznego, gdzie po kolacji przy ognisku, wspólnym śpiewie, krótkiej refleksji i modlitwie miała miejsce dekoracja medalami.

Ostatni dzień rywalizacji rozpoczął się od siatkówki, a zakończył dyscyplinami lekkoatletycznymi oraz piłką plażową.  Szczególnym momentem tego dnia była dekoracja medalami. Zwycięzcą w roku 2016 została drużyna z parafii w Skoczowie, drugie miejsce zajęła drużyna z parafia w Goleszowie, a trzecie drużyna z parafii w Mikołowie i Rybniku.

Trzy dni zaciekłej rywalizacji sprawiły, że ostatniego dnia zmęczenie dawało się we znaki. Mimo to zwieńczeniem Olimpiady była niedziela. Ten dzień uczestnicy spędzili w Tychach rozpoczynając dzień nabożeństwem. W samo południe odbył się 2 Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego. Biegniemy dla Julki. Trasa biegu obejmowała okolice jeziora Paprocany.

Tegoroczna Olimpiada była wspaniałym przeżyciem, czasem poznawania się, rywalizacją w przyjaznej atmosferze oraz sposobnością do poznania Mikołowa i Parafii w Mikołowie.

relacja: ks. Łukasz Stachelek

wyniki