english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Olimpiada zimowa

Jawornik, Istebna, Wisła Centrum

07.02.2015

Ponad 250 uczestników z Polski i Czech wzięło udział w XIII Zimowej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej, rywalizując ze sobą w slalomie na nartach i snowboardzie oraz w biegach narciarskich. W tym roku rywalizacja odbywała się na stoku "Złoty Groń" w Istebnej oraz na trasach "Jonidła" w Wiśle-Centrum.


Olimpiada zimowa

Komitet Organizacyjny w składzie: ks. Zdzisław Sztwiertnia, Piotr Szarzec, Roman Cieślar i Sylwester Słowiok po raz pierwszy zaplanował przeprowadzenie olimpiady w Istebnej oraz na Jonidle. Niemniej jednak tradycyjnie olimpiadę zainaugurowano "Mega-zimowym spotkaniem młodzieży" w Wiśle-Jaworniku. Śpiew prowadził zespół "Cześć" z Wisły-Malinki, Słowo Boże zwiastował ks. Łukasz Stachelek z Goleszowa, a wśród obecnych pojawili się poseł Czesław Gluza, burmistrz Wisły Tomasz Bujok oraz Adam Małysz - jeden z najlepszych skoczków narciarskich w historii. Zaprezentowano trofea, o które uczestnicy rywalizowali, po spotkaniu zebrani zostali zaproszeni na ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek.

 
W rywalizacji na "Złotym Groniu" wzięło udział ponad 200 zawodników, medale przyznano w VIII kategoriach kobiecych, IX kategoriach męskich w slalomie na nartach oraz w II kobiecych oraz III męskich w snowboardzie. Najlepszy czas zjazdu wśród kobiet uzyskała Weronika Raszka - 41,98, a wśród mężczyzn Leszek Pilch - 39,51. Najmłodszą uczestniczką zawodów była 3,5-letnia Dominika Iskrzycka. Klasyfikację drużynową (zarówno medalową jak i punktową) w slalomie i snowboardzie wygrała reprezentacja Wisły-Głębiec.

 

Trasy w Wiśle-Centrum "Jonidło" zgromadziły ponad 50 startujących w II kategoriach kobiecych, V męskich i I mieszanej. Zaciętą rywalizację przy pięknej pogodzie w klasyfikacji punktowej wygrała drużyna z Wisły-Malinki, natomiast klasyfikację medalową wygrała ponownie drużyna z Wisły-Głębiec, odnosząc zarazem tryumf w klasyfikacji generalnej.

 

Główną nagrodę indywidualną - pięcio dniowy pobyt w Brukseli ufundowany przez byłego premiera i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka - otrzymał Marek Goryczka, zwycięzca V kategorii w slalomie, reprezentujący parafię z Wisły-Jawornika. Nagroda ta przeznaczona została dla osoby między 15 a 18 rokiem życia, a zwycięzcę wyłoniono spośród najlepszych z sześciu kategorii - zarówno w slalomie, snowboardzie, jak i w biegach.

 
Komitet Organizacyjny pragnie podziękować licznym sponsorom, wolontariuszom za wsparcie w organizacji imprezy oraz wszystkim uczestnikom za ich udział w rywalizacji.

 
Więcej zdjęć, wyniki i klasyfikacje dostępne są tutaj.