english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Organizacja pogrzebu śp. bp. Tadeusza Szurmana

Informacje organizacyjne przed nabożeństwem pogrzebowym

01.02.2014

W związku z organizacją uroczystości pogrzebowych śp. bpa Tadeusza Szurmana przekazujemy kilka informacji, związanych techniczną stroną pogrzebu.


Organizacja pogrzebu śp. bp. Tadeusza Szurmana

W okolicy kościoła wyznaczono miejsca parkingowe dla gości żałobnych. 
 
Na czas pogrzebu śp. bp Tadeusza Szurmana ul. Bankowa w Katowicach będzie zamknięta dla ruchu publicznego. Także wjazd na teren Parafii nie będzie możliwy. Uczestnicy pogrzebu są proszeni o umieszczenie za przednią szybą samochodu białej kartki formatu A4 z napisem „Pogrzeb Biskupa Tadeusza Szurmana”. Jedynie samochody tak oznaczone będą wpuszczane na ul. Bankową.
 
Parkingi dla uczestników pogrzebu przewidziano w następujących miejscach:

 

- Parking przy Wydziale Biologii Uniwersytetu Śląskiego – wjazd z ulicy Warszawskiej w Bankową, następnie przed mostem – w prawo;

- Parking na tyłach Wyższej Szkoły Zarządzania i Ochrony Pracy – ul. Bankowa;

- Miejsca parkingowe wzdłuż ul. Bankowej

 

Po zakończeniu uroczystości pogrzebowej w Kościele kondukt uda się pieszo na Cmentarz Ewangelicki przy ul. Francuskiej – zamkniętej dla ruchu. Można także pojechać samochodem – we własnym zakresie.
 
Życzeniem śp. księdza biskupa Tadeusza Szurmana było, aby zamiast kwiatów na grób, złożyć ofiarę na Ewangelickie Centrum Diakonijne „Słoneczna Kraina” w Katowicach. Ofiarę można przekazać na następujący rachunek bankowy:
 
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach
Nr konta: 62 1020 2313 0000 3002 0174 9043
Treść przelewu: Ofiara zamiast kwiatów na „Słoneczną Krainę