english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Poświątecznie w Pszczynie

Diecezjalny zjazd młodzieży

29.12.2012

W sobotę, 27 grudnia  w Pszczynie miał miejsce Diecezjalny Zjazd Młodzieży. Przez ponad trzy godziny ponad stu uczestników brało udział wraz ze swoimi duszpasterzami m. in. w koncercie oraz dyskusjach grupowych. Na zjeździe gościł również zwierzchnik diecezji, ks. bp Tadeusz Szurman.


Poświątecznie w Pszczynie

Tegoroczny zjazd młodzieży Diecezji Katowickiej rozpoczął wraz z młodzieżą gospodarz parafii ks. Jan Badura, który poprowadził modlitwę. Następnie członkowie zespołu MZM poprowadzili śpiew. Wspólne kolędowanie przedzieliło słowo diecezjalnego duszpasterza młodzieżowego ks. Marcina Koniecznego, który w swoim rozważaniu nawiązał do tematu zjazdu – „Wykluczeni? Nie. On nas usynowił”. Po odśpiewaniu kilku dalszych pieśni słowa pozdrowienia do zebranych skierował ks. bp Tadeusz Szurman. Na zakończenie, po wspólnej modlitwie, goście udali się do wspólnego zdjęcia, a potem zostali podjęci przez gospodarzy kawą oraz ciastem. Dla zainteresowanych istniała także możliwość wizyty na lodowisku.

 

Diecezjalne Zjazdy Młodzieży mają już swoją długą tradycję w Diecezji Katowickiej. Organizowane są regularnie kilka razy w roku w różnych parafiach diecezji, przez co przyciągają liczne grono młodzieży pokonfirmacyjnej. Organizatorem zjazdów jest każdorazowo diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz wybrana parafia.

 

Tekst: Karol Długosz

Foto: Kamil Polok