english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Promocja nowych książek

Nowe pozycje wydawnicze Augustany

30.05.2013

W ramach obchodów 150 lat istnienia „Zwiastuna Ewangelickiego” Wydawnictwo Augustana zorganizowało promocję dwóch nowych książek. Wśród uczestników obecni byli biskupi  dwóch luterańskich Kościołów bp Jerzy Samiec z Polski i bp Jan Wacławek z Czech oraz zwierzchnik diecezji cieszyńskiej bp Paweł Anweiler.


Promocja nowych książek

Wyboru tekstów do pierwszej, Kocham nasz Kościół. Autorzy Strażnicy Ewangelicznej, Zwiastuna, Zwiastuna Ewangelickiego i ich myśli o Bogu i Kościele oraz jej opracowania dokonała Jadwiga Badura. Cytaty z roczników ewangelickiego czasopisma od 1946 r. układają się w wizerunek kościelnej wspólnoty wyposażonej w biblijne drogowskazy.

 
Autorem drugiej, Radość z domu Bożego. Parafie ewangelickie na Śląsku Cieszyńskim i Opawskim po patentach tolerancyjnym i protestanckim jest Jan Kliber. Po raz pierwszy zebrane dzieje wszystkich parafii ewangelickich na tych terenach dają ciekawy obraz ewangelicyzmu po obu stronach współczesnej południowej granicy. Książka może służyć jako przewodnik podczas bliższych i dalszych wycieczek. 

 

Autorzy, w rozmowach z dyrektorem wydawnictwa ks. Jerzym Below mówili, jak doszło do powstania obu pozycji, jakie były ich inspiracje i sposoby pracy. Ponadto w trakcie multimedialnej prezentacji Jan Kliber przedstawił architektoniczne problemy i rozwiązania, z którymi zmagali się budowniczowie domów Bożych w XVIII i XIX w. 

 
Podczas spotkania autorzy podpisywali swoje książki, które można było kupić w promocyjnych cenach.

 

Więcej: Zwiastun Ewangelicki