english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przemijanie i reformacyjna nadzieja

Zapraszamy do lektury Zwiastuna Ewangelickiego

29.11.2017

Jak zawsze pod koniec roku kościelnego „Zwiastun Ewangelicki” przynosi tematykę przemijania i życia wiecznego. 


Przemijanie i reformacyjna nadzieja

Tak, najbardziej niebezpieczne jest złudzenie, że mamy mnóstwo czasu, że przecież jest jeszcze jutro. A jeżeli tego jutra już nie będzie? – pyta w rozważaniu Słowa Bożego diakon Helena Gajdacz. O tym, jak dobrze przebywać w przedsionkach Pana, pisze ks. Jan Badura, a Henryk Dominik analizuje znaczenie pojęcia wieczność: Bóg jest z nami zawsze – pisze poczytny felietonista.

 

Wśród nagrobków ludzkich dramatów widnieje niejeden krzyż. Czy chodzi o ten ludzki, który z pokorą trzeba brać na swoje ramiona? Jeśli tak, to wszystko się zgadza – to marność. Ale przecież krzyż to symbol Chrystusa! – zastanawia się ks. Sławomir Sikora, przechadzając się po cmentarzu w Szczecinie. Życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa absolutnie nie były, jak pisze szczeciński proboszcz, marnością.

 

W rubryce Zbliżenia o konnych karawanach i domowych zwyczajach pogrzebowych ziemi cieszyńskiej pisze Łukasz Barański, a reportaż pt. U Boga nikt nie jest zapomniany z akcji sprzątania nieczynnego cmentarza w Starej Karwinie (Czechy), leżącego na terenach szkód górniczych, proponuje Beata Tyrna.

 

Równie ważne miejsce w numerze 22/2017 zajmują obchody jubileuszu 500 lat Reformacji. Oprócz kazania bpa Adriana Korczago z nabożeństwa w Katowicach w dniu 500. rocznicy rozpoczęcia odnowy Kościoła przez Marcina Lutra, a także opisu tego nabożeństwa, obszerna relacja z  jubileuszowych obchodów diecezji warszawskiej w Lublinie. 

 

Zachęcamy do prenumeraty na 2018 rok tradycyjnej lub elektronicznej (w formacie pdf) – CENY POZOSTAJĄ BEZ ZMIAN! Szczegóły na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.