english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Reformacyjny Konkurs Plastyczny

Wydawnictwo Augustana zaprasza do udziału

08.10.2015

W związku ze zbliżającą się kolejną Pamiątką Reformacji, Wydawnictwo Augustana zaprasza do udziału w Reformacyjnym Konkursie Plastycznym.


Reformacyjny Konkurs Plastyczny

Przygotowując się do jubileuszu 500 lat Reformacji w 2017 roku, organizatorzy przypominają 4 zasady odnowionego Kościoła: solus Christus, sola gratia per fidem, sola Scriptura, solum Verbum.

 

Jako temat  tegorocznego konkursu wybrano hasło: solus Christus – tylko Chrystus. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży (regulamin konkursu) i składa się z trzech etapów: parafialnego – w październiku,  diecezjalnego – w listopadzie i ogólnopolskiego – w grudniu 2015 r. Uczestnicy mają za zadanie zilustrować dowolną techniką plastyczną jedną z wypowiedzi Jezusa, w których mówi o samym sobie, że jest m.in.: krzewem winnym, drzwiami, światłością świata czy chlebem żywota.

 

Proponowane cytaty z Ewangelii Jana zaczynające się od słów „Ja jestem…”znajdują się na specjalnie przygotowanej karcie obok regulaminu uczestnictwa. Na drugiej stronie karty jest miejsce na wykonanie rysunku czy malunku oraz logo 500 lat Reformacji. Karty otrzymały parafie we wszystkich diecezjach.

 

W ubiegłym roku  w ramach Reformacyjnego Konkursu Plastycznego dzieci i młodzież  wypełniały  kolorami szablon Róży Lutra. W nadesłanych pracach młodzi  plastycy zastosowali różne pomysłowe techniki, m.in.: precyzyjne wyklejanki z bibułki, nici, guziczków, tkanin, plasteliny i innych materiałów.   

 

Patronami medialnymi konkursu są: Zwiastun Ewangelicki, Po prostu - luterański program radiowy oraz luteranie.pl.

 

Więcej o jubileuszu: 500 lat Reformacji