english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Reformacyjny numer Zwiastuna Ewangelickiego

Kolejny numer luterańskiego dwutygodnika

17.10.2013

Od października  br. „Zwiastun Ewangelicki” jest dostępny nie tylko na papierze, ale też w wydaniu cyfrowym w formacie pdf. Można go zatem czytać także na ekranie monitora lub tableta – szczegóły, jak to zrobić – www.zwiastun.pl zakładka e-prenumerata oraz ZE 2014.


Reformacyjny numer Zwiastuna Ewangelickiego

W bieżącym 20 numerze, ukazującym się tydzień przed Pamiątką Reformacji, siłą rzeczy sporo reformacyjnych tematów.

 

Pod wymownym tytułem Królestwo nam zostanie ks. Paweł Hause opisuje dzieje luterańskiej ambony z wizerunkami reformatorów w jednym z mazurskich kościołów – obecnie rzymskokatolickim.

 

O wyznacznikach luterańskiej  tożsamości, sytuacji współczesnego luteranina w Polsce, a także o swojej nowej książce mówi Jerzy Pilch, laureat  Nagrody im. ks. Leopolda Otto, w wywiadzie udzielonym ewangelickiemu dwutygodnikowi.

 

Natomiast w przewidzianym na kilka lat jubileuszowym cyklu 500 lat Reformacji, Jerzy Sojka wyjaśnia, dlaczego Zakon i Ewangelia są kluczem do zrozumienia chrześcijańskiego przesłania.

 

Kościół powinien się stale reformować – powtarzamy często. Dlatego zasadniczym wątkiem obecnym w kilku rubrykach jest kwestia gruntownej przemiany. O potrzebie radykalnych zmian w XVI-wiecznym Kościele oraz w każdym pojedynczym człowieku pisze w felietonie Henryk Dominik. Wątek ten pojawia się także w relacji z Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej, który odbył się pod hasłem Metamorfozy.

 

Echo Reformacji brzmi nadal  w naszej znajomości przeszłości i w naszym praktykowaniu pobożności – twierdzi ks. Jan Badura.

 

Podejrzliwość czy zaufanie – co lepsze w perspektywie wieczności i doczesności rozważają z różnych punktów widzenia – ks. Marian Niemiec i ks. Marek Jerzy Uglorz.

 

Ponadto  informacje o wydarzeniach w Kościele w kraju i za granicą oraz pełny regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014.