Reformacyjny numer Zwiastuna Ewangelickiego
Kolejny numer luterańskiego dwutygodnika
Od października br. „Zwiastun Ewangelicki” jest dostępny nie tylko na papierze, ale też w wydaniu cyfrowym w formacie pdf. Można go zatem czytać także na ekranie monitora lub tableta – szczegóły, jak to zrobić – www.zwiastun.pl zakładka e-prenumerata oraz ZE 2014.

W bieżącym 20 numerze, ukazującym się tydzień przed Pamiątką Reformacji, siłą rzeczy sporo reformacyjnych tematów.
Pod wymownym tytułem Królestwo nam zostanie ks. Paweł Hause opisuje dzieje luterańskiej ambony z wizerunkami reformatorów w jednym z mazurskich kościołów – obecnie rzymskokatolickim.
O wyznacznikach luterańskiej tożsamości, sytuacji współczesnego luteranina w Polsce, a także o swojej nowej książce mówi Jerzy Pilch, laureat Nagrody im. ks. Leopolda Otto, w wywiadzie udzielonym ewangelickiemu dwutygodnikowi.
Natomiast w przewidzianym na kilka lat jubileuszowym cyklu 500 lat Reformacji, Jerzy Sojka wyjaśnia, dlaczego Zakon i Ewangelia są kluczem do zrozumienia chrześcijańskiego przesłania.
Kościół powinien się stale reformować – powtarzamy często. Dlatego zasadniczym wątkiem obecnym w kilku rubrykach jest kwestia gruntownej przemiany. O potrzebie radykalnych zmian w XVI-wiecznym Kościele oraz w każdym pojedynczym człowieku pisze w felietonie Henryk Dominik. Wątek ten pojawia się także w relacji z Ogólnopolskiego Zjazdu Młodzieży Ewangelickiej, który odbył się pod hasłem Metamorfozy.
Echo Reformacji brzmi nadal w naszej znajomości przeszłości i w naszym praktykowaniu pobożności – twierdzi ks. Jan Badura.
Podejrzliwość czy zaufanie – co lepsze w perspektywie wieczności i doczesności rozważają z różnych punktów widzenia – ks. Marian Niemiec i ks. Marek Jerzy Uglorz.
Ponadto informacje o wydarzeniach w Kościele w kraju i za granicą oraz pełny regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014.
Wiadomości z Polski
-
21
12.20 -
20
12.20 -
18
12.20 -
16
12.20 -
14
12.20 -
29
11.20 -
10
12.20 -
07
12.20 -
30
11.20 -
28
11.20 - czytaj archiwum »
-
W co wierzymy?
Biblijną naukę Kościoła Ewangelicko-
Augsburskiego streszczają 4 zasady.sola Scriptura - jedynie Pismo
czytaj więcej
sola Gratia - jedynie Łaska
sola Fide - jedynie Wiara
solus Christus - jedynie Chrystus -
Galeria fotografii
-
O naszym Kościele
-
Kalendarz wydarzeń