english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Rekolekcje i ewangelizacja adwentowa

Karpacz i Cieplice w Adwencie

22.12.2012
Na początku grudnia w parafii Wang w Karpaczu odbyły się rekolekcje dla rady parafialnej, pracowników i wolontariuszy, oraz dla wszystkich parafian. Prowadził je ks. prezes Grzegorz Giemza z Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie.

Rekolekcje i ewangelizacja adwentowa

Wzorem minionego roku, na te spotkania zostali zaproszeni członkowie Rady Parafialnej z Jeleniej Góry ? Cieplic, a parafianie z Karpacza odwiedzili przy tej sposobności swoich sąsiadów z Cieplic, biorąc udział w ewangelizacji w Cieplicach.

 

Rekolekcje te zostały przeprowadzone dla różnych grup parafialnych oddzielnie oraz były zróżnicowane tematycznie. Dla każdego przygotowano to, co wydawało się najistotniejsze.

 
I tak temat dla członków rad parafialnych tematem były ?Nowe wyzwania a stała odpowiedzialność?,
Natomiast dla pracowników i wolontariuszy temat brzmiał ?Nasze postawy wiary, co powinniśmy wiedzieć o Kościele, który reprezentujemy wobec spotkanych w pracy/służbie osób?.
W obu grupach żywo dyskutowano poruszane tematy, dla wielu były to niełatwe wyzwanie.
Organizatorów ucieszył fakt, iż rekolekcje te spotkały się z żywym odzewem, co skutkowało bardzo dobrą frekwencją.

 

Natomiast w piątkowe popołudnie ks. prezes Grzegorz Giemza udał się do parafii w Jeleniej Górze ? Cieplicach, aby tam spotkać się z członkami miejscowego zboru. W sobotnie przedpołudnie znowu w Cieplicach miała miejsce ewangelizacja adwentowa dla wszystkich chętnych. Temat przewodni to; ?Z czym kojarzy nam się adwent?? Były bardzo ciekawe wypowiedzi, i dla wszystkich przypomnienie, że ten krótki czas przed Świętami Bożego Narodzenia, to tylko niewielki wycinek czasu. Że wszyscy żyjemy w ciągłym Adwencie, oczekując na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na ziemię, już jako Sędziego. Maranatha ? Przyjdź Panie Jezu!