english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Sport, sztuka użytkowa, teatr i gospel

Czyli co jeszcze będziemy robić na TED 2016!

15.06.2016

Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie jest propozycją dla całych rodzin i ludzi w każdym wieku. Dlatego w jego bogatym programie można także znaleźć podpowiedzi, jak ciekawie spędzić czas pomiędzy spotkaniami ewangelizacyjnymi, wykładami biblijnymi, wieczornymi koncertami i seminariami.


Sport, sztuka użytkowa, teatr i gospel

W tym roku Centrum Misji i Ewangelizacji proponuje, obok gier sportowych, warsztaty gospel i warsztaty Mark Dramy, a także zajęcia ze sztuki użytkowej.

 

W sporcie stawiamy na zespół i piłkę!  Na boisku przy dzięgielowskiej parafii we wtorek i w piątek odbędą się rozgrywki piłki nożnej w mini-składach (5 osób w drużynie). W ciągu tygodnia będzie także czas na frisbee i streetball. Ze szczegółami można zapoznać się na www.te.cme.org.pl.

 

Osoby, które chcą spędzić czas zupełnie inaczej i na nowo spojrzeć na Ewangelię Marka mają szansę wziąć udział w zdarzeniach, które apostoł  opisał, odgrywając poszczególne postaci. Czego mogą spodziewać się chętni, którzy zdecydują się wziąć udział w tym warsztacie? Przede wszystkim otrzymają notatki z kolejnością wydarzeń Ewangelii Marka, które są pomocne w przygotowaniu się do prób. Warto także przypomnieć sobie, poprzez czytanie, ewangelię. Dialogów podczas każdej ze scen, aktorzy-amatorzy będą uczyć się właśnie na codziennych warsztatach, we wspólnym gronie, w luźnej i twórczej atmosferze. Zwieńczeniem tej pracy będzie pokaz przedstawienia. Jakie korzyści mogą odnieść uczestnicy?

 

- Będą mogli lepiej zagłębić się w Słowo Boże oraz odkryć Jezusa i jego historię w nowy sposób. Sami doświadczą, jak można wykorzystać Mark Dramę do ewangelizowania. Na finałowe przedstawienie mogą zaprosić swoich najbliższych i znajomych - wyjaśnia prowadzący warsztaty  Rafał Mańka z Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego.

 

Scena Mark Dramy ma kształt koła, otoczonego  rzędami krzeseł, wraz z trzema przejściami między nimi  (theatre-in-the- round). Akcja rozgrywa się nie tylko w środku koła (sceny głównej), ale także w przejściach, między rzędami i za publicznością. Dzięki temu widzowie mogą poczuć, że biorą bezpośredni udział w scenach.  W przedstawieniu nie używa się kostiumów, rekwizytów, mikrofonów, nie ma także narratora.

 

Zainteresowani udziałem proszeni są o zgłoszenie i kontakt z Rafałem Mańką pod adresem: rafalmanka8@gmail.com. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 25 czerwca.

 

Trzecią formą warsztatów, na które zapraszają organizatorzy TED 2016, codziennie od niedzieli (3 lipca) do piątku (8 lipca), jest przygoda z muzyką gospel, czyli warsztaty wokalne pod wrażliwym okiem i słuchem utalentowanej dyrygentki i aranżerki – Darii Antczak. Będzie można nauczyć się standardów, jak  i współczesnych kompozycji gospel. Warunkiem uczestnictwa jest równie zgłoszenie swojego udziału do 25 czerwca na adres: te@cme.oprg.pl.

 

Osoby, które mają zdolności manualne mogą zainteresować warsztaty artystyczne, na których powstaną prace na kiermasz charytatywny fundusz "Pomoc dla Afryki" (nieopodal dużego namiotu).  Wykonane dzieła można również zakupić bezpośrednio po warsztatach. Zajęcia poprowadzą Martyna Major, Karolina Pawlak i Jadwiga Pipień.

 

Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie zaprasza!