english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Sposoby wskazywania na Chrystusa

Nowy numer Zwiastuna Ewangelickiego

12.06.2018

W najnowszym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 11/2018 na pierwszy plan wybija się tematyka mazurska. 


Sposoby wskazywania na Chrystusa

W rubryce Ewangelicy – Niepodległej  Rejnold Kuchn przybliża ruch gromadkarzy, którzy budzili wiarę i polskość działając na Mazurach, szczególnie w przededniu odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

W rubryce Zbliżenia ks. Witold Twardzik opisuje Długie, wytrwałe działanie, które doprowadziło do tego, że parafia w Pasymiu została nagrodzona w ministerialnym konkursie „Zabytek zadbany”.  

 

W Wydarzeniach relacja z 280-lecia kościoła w Łęgutach, filiału parafii w Ostródzie.

 

Z kolei dwaj proboszczowie z diecezji mazurskiej, ks. Łukasz Stachelek i ks. Wojciech Płoszek, w ramach Roku świadectwa Kościoła piszą o tym, jak odważnie wskazywać na Chrystusa – mając w pamięci postacie apostołów Piotra i Pawła.

 

Bieżące tematy poruszają stali felietoniści – ks. Jan Badura i Henryk Dominik, a Bogdan Zeler nowym cyklu felietonów WokółOjcze nasz przygląda się z różnych stron Modlitwie Pańskiej. Wśród autorów tego numeru są także m.in.: ks. Sławomir Sikora, Bronisław Sztuchlik, Anna Pola-Dymek.

 

Zachęcamy do lektury – tradycyjnej lub w formacie pdf oraz do prenumeraty na rok 2018. Cena pozostaje bez zmian. Przypominamy, żew parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2018 r. Szczegóły na stronie 3 w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2018.