english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Spotkanie Komitetu obchodów Dekady Reformacji

Już niedługo 500 lat Reformacji

29.01.2013

W Warszawie 28.01 miało miejsce spotkanie Komitetu obchodów Dekady Reformacji. 500 lat od rozpoczęcia Reformacji upłynie w 2017 roku.


Na wspólnym posiedzeniu z członkami Komitetu, spotkali się radcy Rady Synodalnej oraz zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. Rozmawiano o koncepcjach ogólnopolskich projektów obchodów 500-lecia Reformacji na lata 2013-2017. Ustalono, że konkretnie propozycje pracy zostaną przedstawione na wiosennej sesji Synodu Kościoła w kwietniu 2013 roku.  

 
Komitet obchodów Dekady Reformacji w Polsce został powołałany na 4. sesji XII Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w 2008 roku. Jego celem jest przybliżenie Polakom - bez względu na wyznanie - duchowego i społecznego dorobku Reformacji w Polsce i na całym świecie.
 
Dekada Reformacji jest projektem społeczno-religijnym, którego celem jest popularyzowanie historii i dziedzictwa Reformacji zapoczątkowanej przez ks. Marcina Lutra, Reformatora Kościoła Zachodniego. Inicjatywa jest zaadresowana nie tylko do Kościołów chrześcijańskich, ale i do szerokich grup społecznych w całym kraju.

 

BIK