english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Szkoły znów wysoko

Ranking magazynu Perspektywy

21.01.2015

Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego znalazło się czołówce prestiżowego rankingu liceów, który przygotowuje magazyn „Perspektywy”. Inne ewangelickie szkoły także są na wysokich pozycjach. 


Szkoły znów wysoko

LOTE uplasowało się na drugim miejscu w województwie śląskim i 48. w zestawieniu krajowym. Ewangelicka szkoła z Cieszyna na Śląsku przegrała tylko z V Liceum Ogólnokształcącym w Bielsku-Białej, a pokonała katowickie III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, które zajęło ostatni stopień podium. 

 

Wysoką dziewiątą pozycję w województwie i 122. w głównym zestawieniu zajęła inna ewangelicka szkoła - Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej. Spory sukces zanotowało też krakowskie VII Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Reja, które zajęło czwartą pozycję w województwie małopolskim i 83. w kraju.  

 

- Decyzją kapituły rankingu ustalone zostały następujące kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Liceów 2015: sukcesy w olimpiadach 30 proc., matura - przedmioty obowiązkowe 25 proc., matura - przedmioty dodatkowe 45 proc. (…) Zasady Rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przewodniczących komitetów głównych olimpiad - czytamy na portalu czasopisma „Perspektywy”.  

 

Polscy ewangelicy są wierni bogatym tradycjom edukacyjnym Reformacji. W różnych miastach wierni Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego angażują się w budowanie i prowadzenie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. 

 

Grafika: perspektywy.pl