english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Turniej Wakacje z piłką

Konferencja przed piłkarskimi rozgrywkami.

18.06.2012

We wtorek odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie konferencja prasowa dotycząca turnieju piłkarskiego "Wakacje z piłką", który rozegrany zostanie 30 czerwca. Współorganizatorem jest Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa.


Turniej Wakacje z piłką

W konferencji w czeluściach słynnego Kotła Czarownic, w sali restauracyjnej Stadionu Śląskiego udział wzięli Marek Szczerbowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sportu „Stadion Śląski”, Janusz Buzek, radny Województwa Śląskiego oraz Adrian Kowalski, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom „Ulica”, czyli głównego organizatora przedsięwzięcia. Patronat nad imprezą objął Adam Matusiewicz, marszałek Województwa Śląskiego.

- Uczestnikami turnieju będzie 14 drużyn z całego Województwa Śląskiego, a ponadto jedna drużyna z Białegostoku i jedna z polskiego gimnazjum w Czeskim Cieszynie. Tworzyć je będą chłopcy w wieku od 12 do 14 lat. Z subregionu południowego wystąpią drużyny Istebnej, Czeskiego Cieszyna, Wisły, Ustronia, Brennej, Szczyrku, Bielska-Białej i Drogomyśla - mówi radny Janusz Buzek.

Turniej będzie początkiem akcji „Lato Otwartych Boisk – Sportowe wakacje na Stadionie Śląskim”. Przez całe wakacje, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 13:00 dzieci i młodzież do 16 lat mogą bezpłatnie, pod okiem trenerów i instruktorów grać w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę, zamiast spędzać czas na ulicy lub na ławce pod blokiem.

więcej informacji