english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W adwencie otwierajmy serca

Propozycje nowego Zwiastuna Ewangelickiego

26.11.2015

Jak zwykle na początku nowego roku kościelnego „Zwiastun Ewangelicki” (nr 22/2015) wypełnia adwentowa tematyka. 


W adwencie otwierajmy serca

Ważne pytanie: Co to znaczy czekać –  stawia ks. Tomasz Bujok, a nad tym, jak oczekiwać na Pana Adwentu bez lęku,zastanawia się ks. Jan Badura. Adwent to czas doświadczania Bożej pomocy, pisze ks. Michał Walukiewicz i przypomina, że wieniec adwentowy z jego symboliką kolejnych zapalanych świec przypomina nam o tym: Boże zbawienie jest coraz bliżej.

 

Pewność przybliżającego się zbawienia diakon Małgorzacie Gaś dają następujące po sobie jesienie i wiosny, a  Jarosław Mazur dzieli się swoim doświadczeniem, jak w codzienności poszukiwać Bożych dróg.  Z kolei o wielkiej podróży Jezusa do Jerozolimy w drugim odcinku cyklu Jezus według ewangelisty Łukasza pisze Grzegorz Olek. Zachęcamy do jego lektury nie tylko uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego „Sola Scriptura 2015/2016”.

 

Równie ważnym tematem numeru jest kryzys imigracyjny związany z docierającymi do Polski z różnych stron falami uchodźców. W artykule Serce dla uchodźców ks. Grzegorz Brudny – przypominając o liście pasterskim biskupa Kościoła – zachęca do refleksji: Jaką pomoc imigranci otrzymują? Czy łatwo im się zintegrować? Jak mogą pomóc im Kościoły oraz duchowni różnych wyznań i religii?A my, ewangelicy, w całym kraju, czy potrafimy otwierać serca dla uchodźców?

 

O tym, jak wielkim wyzwaniem jest duszpasterstwo wśród imigrantów, z ks. Krystyną Kwarciak ze Śląskiego Kościoła Augsburskiego Wyznania w Czechach rozmawia  Marek Cieślar.

 

Ponadto w numerze relacje: ze spotkań ewangelików z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, z synodów diecezjalnych oraz z obchodów niedawnej Pamiątki Reformacji. 

 

Zachęcamy do lektury i prenumeraty na 2016 rok – tradycyjnej oraz w formacie pdf. CENA prenumeraty za pośrednictwem parafii  pozostaje BEZ ZMIAN.  Przypominamy, że w parafiach „Zwiastun Ewangelicki” można zaprenumerować od dowolnego miesiąca do końca 2016 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.pl w zakładce ZE 2016.