english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wielkanocne życzenia Biskupa Kościoła

Nadzieja płynąca ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa

04.04.2015

Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. (1 P 1,3)


Wielkanocne życzenia Biskupa Kościoła

W życiu Piotra dochodziło do niespodziewanych zwrotów. Po spotkaniu Jezusa zostawił wszystko co miał, poszedł za Nim, doświadczał Jego cudów, wsłuchiwał się w Jego nauczanie. Mimo tego, że potrafił wyznać, że Jezus jest Chrystusem, zawiódł w chwili próby i zdradził swojego mistrza.

 

Zmartwychwstanie odmieniło go po raz kolejny. Serce Piotra zamiast tymczasowego zapału wypełniła żywa nadzieja i z osoby skoncentrowanej na sobie stał się apostołem odpowiedzialnym za innych i świadczącym o Zmartwychwstałym Chrystusie.

 

Wielkanoc to dobra okazja, by zadać sobie pytanie, w jaki sposób odpowiadamy na zmartwychwstanie. Czy wypełnia nas żywa nadzieja, a może przeżywamy tylko zryw świątecznych uczuć? Doświadczenie Piotra uświadamia nam, że krzyż i zmartwychwstanie nie są elementami chrześcijańskiej wiary, lecz są centralną prawdą naszej wiary. Sprawą, o której nie da się myśleć „od święta”, lecz rzeczywistością, która codziennie nas odradza, przemienia i napełnia nadzieją żywą.

 

Życzę Wam, by ta żywa nadzieja płynąca ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, była Waszą codzienną rzeczywistością.

 

Ks. Jerzy Samiec
Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego