english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wypoczywali pod sorkwickim aniołem

Ogólnopolskie wczasy dla rodzin w Sorkwiach

30.08.2016

Sorkwity!  dla niektórych magiczna nazwa, dla innych  nowa przygoda. W tym roku po raz trzeci odbyły się ogólnopolskie wczasy dla rodzin, którym nadano nazwę  „Pod sorkwickim aniołem”.


Wypoczywali pod sorkwickim aniołem

Blisko sześćdziesięciu uczestników w wieku od 2 do 62 lat wspólnie modliło się, śpiewało, wypoczywało, zwiedzało i rozmawiało. Tematem wiodącym prowadzonym przez pastorostwo Beatę i Henryka Reske oraz Arnolda Parota były błogosławieństwa. Zajęcia dla dzieci prowadziły Karina i Martyna Reske.

Sorkwickie wczasy dla rodzin to kolejny przykład miejsca „duchowej przystani”, wpisujący się w wakacyjną mapę misji Kościoła.  Już nie tylko na gruncie parafialnym, ale też ogólnopolskim dostrzeżono potrzeby rodzin i umożliwiono ich realizację.

Wspólny czas, zarówno na świetną zabawę jak i na wyciszenie i refleksję, wśród  osób w różnym wieku i o różnych doświadczeniach to ważny etap budowania społeczność w Kościele. W Kościele, świadomym swoich zadań i wychodzącym naprzeciw drugiego człowieka, w którym każdy może znaleźć swoje miejsce.

Inicjatywa wypoczynku „Pod sorkwickim aniołem” nawiązuje do tradycji ewangelickich obozów młodzieżowych lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku. Tegoroczne wczasy trwały od 6 do 15 sierpnia 2016 roku.