english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zawodnik Bożej drużyny

Wakacyjne wspomnienia

05.09.2016

W tegorocznym obozie dla dzieci "Z Przyjacielem", zorganizowanym przez Centrum Misji i Ewangelizacji w Piosku w Czechach, wzięło udział 29 dzieci w wieku od 9 do 14 lat. W większości byli to młodzie mieszkańcy miejscowości na Śląsku Cieszyńskim, na Górnym Śląsku oraz Zelowa, Sulejowa. W obozie wzięły także udział dzieci, które mieszkają w Anglii i w Niemczech.


Zawodnik Bożej drużyny

Myślą przewodnią podczas zajęć na obozie była olimpiada, ponieważ w tym samym czasie odbywały się Igrzyska Olimpijskie w Rio. Spotkania i rozmowy nawiązywały więc do sportu i sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim do tego, jak powinien zachować się zawodnik Bożej drużyny. Takim przykładem dla dzieci był Eliasz, który, jak współczesny dobry sportowiec: walczył "fair play" i słuchał poleceń "Trenera".

Podczas wieczornych spotkań dzieci poznawały polskich sportowców, którzy brali udział w tej lub poprzednich olimpiadach. Te znane z relacji telewizyjnych osoby przedstawiane były również od strony ich stosunku do Pana Boga, tego, że nie wstydzą się przyznać, iż On jest dla nich ważny, że poświęcają mu czas na spotkanie w modlitwie.

- Dzieci chętnie poznawały jak ważny dla znanych sportowców jest Bóg. Sportowcy byli dla nich przykładem, by tak jak oni wskazywać na Jezusa - wyjaśnia Danuta Ostruszka z Działu ewangelizacyjnego CME i współorganizatorka obozu.

Każdego dnia na dzieci czekały także atrakcje, takie jak wycieczki. Jedną z najciekawszych była ta do Fabryki Marlenka we Frydku Mistku, produkującej miodowo-orzechowe torty i ciastka oraz wycieczka  do Bystrzycy do Stowarzyszenia Chewal, które prowadzi jazdy konne.

Dzieci były bardzo zadowolone z obozu, a niektóre już pytały o to, czy podobny obóz zostanie zorganizowany w przyszłym roku. Życzymy im dobrego roku szkolnego, oby miały jak najwięcej okazji by wykazać się, jako zawodnik Bożej drużyny.
 
Kadra obozu "Z Przyjacielem 2016" to: Aneta Tyrna, Anna Minkus, Danuta Ostruszka. Pomagali: Jolanta Janik i Andrzej Kloske.

Danuta Ostruszka, Dział ewangelizacyjny CME, kierownik obozu "Z Przyjacielem"