english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zmarł śp. prof. Janusz Maciuszko

Polski historyk Kościoła, profesor nauk teologicznych, nauczyciel akademicki

12.09.2020

W wieku 63 lat zmarł nagle śp. prof. Janusz Maciuszko - polski historyk Kościoła, profesor nauk teologicznych, nauczyciel akademicki Wydziału Teologicznego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.


Zmarł śp. prof. Janusz Maciuszko

Śp. prof. Janusz Tadeusz Maciuszko zmarł w Warszawie 11 września 2020 roku. Informacje o uroczystościach pogrzebowych zostaną podane w terminie późniejszym

Janusz Tadeusz Maciuszko urodził się 12 marca 1957 w Warszawie. Ukończył studia w ChAT (teologia ewangelicka - 1981) i na Uniwersytecie Warszawskim (historia - 1982) Doktoryzował się i habilitował w ChAT.

W roku 2003 był nominowany do Nagrody im. Jana Długosza za książkę Mikołaj Rej - zapomniany teolog ewangelicki z XVI wieku będącej próbą systematyzacji twórczości etyczno-teologicznej Mikołaja Reja. Do 2015 był redaktorem naczelnym czasopisma "Rocznik Teologiczny"

Był nauczycielem akademickim Wydziału Teologicznego Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz wykładowcą Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu.

Były prorektor ChAT i dziekan Wydziału Teologicznego. 

W 2014 Senat ChAT nadał mu Medal za Zasługi dla Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.