english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Życiowe tematy

W oczach autorów nowego Zwiastuna Ewangelickiego

21.01.2015

Nie trzeba być ichtiologiem, żeby stwierdzić, że są przecież wśród nas różne okazy – pisze ks. Michał Walukiewicz w drugim tegorocznym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego”.


Życiowe tematy

Bawiąc się słowami i znaczeniami, próbuje zdefiniować naszą duchową kondycję. Rekiny, płaszczki, łososie – wszystkie gatunki zaprasza do lepszego życia Wielki Rybak Dusz.  Pozostając w kręgu biologicznych odniesień, warto zagłębić się w tekst bpa Marcina Hinzta o spuściźnie Alberta Schweitzera,  którego etyka szacunku dla wszelkiego życia, nie tylko ludzkiego, wpisuje się w nurt ewangelickiej etyki odpowiedzialności.

 

W rubryce 500 lat Reformacji temat korespondujący z Rokiem kultury ewangelickiej: o zależnościach między Słowem Bożym a potrzebą jego ilustrowania, obrazoburcach i stanowisku Lutra wobec  usuwaniu obrazów z kościołów pisze Łukasz Barański.

 

Wzrosła w naszym kraju  i Kościele liczba osób, które się rozwiodły. Część z nich to aktywni członkowie swoich parafii (…). Są też tacy, którzy nie znaleźli lub nie szukali życiowego partnera, są wykształceni, pracują. (...) Podczas naszych wyjazdów mogą poznać innych ludzi, może podobnie myślących, zyskać dystans do swojej sytuacji – mówi ks. Ryszard Pieron w rozmowie z Izabelą Barabosz i Magdaleną Legendź o życiu i wakacjach singli.

 

Ponadto relacja z diecezjalnych etapów Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2014/2015 oraz aktualny wykaz terminów nabożeństw w języku polskim, które odbywają się za granicą.

 

Zapraszamy do lektury i prenumeraty – tradycyjnej i w formacie pdf.  Cena prenumeraty rocznej i półrocznej na rok 2015 pozostaje  taka sama. Przypominamy, że „Zwiastun Ewangelicki” można nadal zaprenumerować w parafiach: od dowolnego miesiąca do końca 2015 r. Szczegóły na stronie 3. w wydaniu papierowym oraz na www.zwiastun.plw zakładce ZE 2015.