english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Finał SOLA SCRIPTURA

Bielsko-Biała, Ogólnopolski Konkurs Biblijny

26.03.2014

Finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014 odbył się 22 marca br. w Bielsku-Białej. Uczestniczyło w nim blisko 150 ewangelików z diecezji: cieszyńskiej, katowickiej, mazurskiej, pomorsko-wielkopolskiej oraz warszawskiej.


Finał SOLA SCRIPTURA

Pytania co roku obejmują inną partię Biblii. Tym razem młodzi ludzie musieli wykazać się znajomością dziejów Mojżesza. Pytania, na podstawie 2. oraz 5. Księgi Mojżeszowej, przygotowali: diakon Ewa Below, ks. Dariusz Dawid, ks. Tomasz Bujok, ks. Łukasz Gaś, Beata Reske, Karina Wowry, diakon Renata Raszyk oraz ks. Jan Raszyk.

 

Zwycięzcami zostali, w kategorii szkół podstawowych: pierwsze miejsce – Alicja Dorda z Jastrzębia-Zdrój, drugie – Maria Chudecka z Cieszyna, trzecie miejsce – Ryszard Stekla z Jaworza. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła Maja Sellmer z Poznania, drugie – Maurycy Janicki z parafii Świętej Trójcy w Warszawie, trzecie – Patrycja Kowalska z Golasowic. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Stella Madejska z Cisownicy. Po niej uplasowali się kolejno Anna Adamus z Bielska (Bielsko-Biała) oraz Wojciech Kopel z Cieszyna

 

W tym roku po raz pierwszy nagrodzono osoby, które znalazły się w finale po raz szósty. Dyplom honorowy dla Superfinalisty otrzymali: Wojciech Kopel z Cieszyna oraz Radosław Grabiec z Drogomyśla.

 

Wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego Życie Mojżesza, w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III. Nadesłano 127 prac. Za najlepsze uznano prace: Adama Barona z parafii w Drogomyślu, Tymoteusza Prostaka z parafii w Krakowie oraz Stanisława Prochowskiego z parafii w Katowicach.

 

Statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe w ewangelickim kościele Zbawiciela zdobywcą najwyższych miejsc wręczali biskup Kościoła Jerzy Samiec oraz biskup diecezji cieszyńskiej Paweł Anweiler. Pozostali laureaci i finaliści otrzymali dyplomy oraz „Atlasy biblijne”, które podarowało uczestnikom Towarzystwo Biblijne.

 

Konkurs, którego celem jest zachęcenie do codziennej lektury Pisma Świętego oraz do aktywności intelektualnej i zaangażowania religijnego, organizowany jest przez Wydawnictwo Augustana w Bielsku-Białej oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego. W trzech etapach – parafialnym, diecezjalnym i ogólnopolskim – uczestniczyło ponad 1000 osób z całego kraju.

 

Więcej: Zwiastun Ewangelicki