english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Nagroda dla Pani Bożeny Polak

10.12.2020

W dniu 8 grudnia 2020 r. w katowickim kościele mariackim odbyło się wręczenie Nagrody Kościoła Rzymskokatolickiego imienia błogosławionego Emila Szramka. 


Nagroda dla Pani Bożeny Polak

Tegoroczna nagroda miała wymiar ekumeniczny. Została przyznana Pani Ewelinie Babczyńskiej wraz z wolontariuszami za działalność w kuchni charytatywnej prowadzonej przez parafię rzymskokatolicką.

Drugą laureatką została Pani Bożena Polak wraz z zespołem wolontariuszy Ewangelickiego Centrum Diakonijnego Słoneczna Kraina za wieloletnią działalność charytatywną, szlachetność i chrześcijańską pokorę i miłosierdzie, heroizm dnia codziennego i nieustającą troskę o godność ludzkiego trwania.

Gratulacje wyróżnionym złożył również Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa dziękując za pracę na rzecz mieszkańców Katowic w Słonecznej Krainie. Uroczystość ta zbiegła się ze 150 leciem pamiątki konsekracji kościoła Niepokalanego Poczęcia Marii Panny w Katowicach. Podkreślana była współpraca ekumeniczna parafii ewangelickiej i katolickiej, która trwa od samego początku powstania obu parafii po dzień dzisiejszy.