english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Solus Christus w Cieszynie

Koncert zespołu Śląsk w kościele Jezusowym

11.06.2017

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołu "Śląsk", który wystąpi w cieszyńskim Kościele Jezusowym w ramach trwających na Śląsku Cieszyńskim w dniach od 15 do 18 czerwca Ewangelickich Dni Kościoła.


Solus Christus w Cieszynie

Koncert "Solus Christus" został przygotowany z myślą o obchodach jubileuszu 500 lat Reformacji. Zespół "Śląsk" koncertuje z nim od kilku lat w miastach całej Polski. Na tę okazję wydana została również płyta CD pod tym samym tytułem. 


Pomysłodawcami programu "Solus Christus" są ks. Marcin Brzóska, który prowadzi koncerty oraz Jean-Claude Hauptmann, który opracował większość utworów "Solus Christus". 

Koncert to jednoczęściowy program utworów sakralnych, złożony z opracowań między innymi: Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Françoisa-Josepha Gosseca, Césara Francka. Znajdują się tu także utwory autorstwa założyciela i patrona Zespołu „Śląsk” Stanisława Hadyny. 

W programie usłyszymy m.in.: „Toruj Jezu sam”, „Ojcowski dom”, „Jezu przekrasny”, „Wierzyć mnie, Panie, ucz”, „Imię Jezus”, „Widząc jak ktoś płacze”, „Za rękę weź mnie Panie”, „Ojcze nasz” oraz „Warownym grodem jest nasz Bóg”. 

Koncert "Solus Christus" odbędzie się w Kościele Jezusowym w Cieszynie w piątek, 16 czerwca o godzinie 18.00.

WSTĘP WOLNY!