english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Chór z Zgierza w Greifswaldzie

Święto Chórów w międzynarodowej obsadzie

27.08.2012

W dniach od 24-26 sierpnia w Greifswaldzie odbyło się Święto Chórów Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Północnych Niemczech „Dreiklang”. W święcie uczestniczyły nie tylko chóry z Niemiec, ale także z krajów nadbałtyckich - Szwecji, Estonii, Łotwy, Litwy oraz dwa chóry z Polski. Był to ewangelicki chór parafialny z Ustronia i z Zgierza. 


Chór z Zgierza w Greifswaldzie

Chóry z Polski zaprezentowały swe umiejętności w trakcie nocy chórów w kościele Mariackim w Greifswaldzie. W niedzielę wystąpiły na nabożeństwie w Gristow koło Greifswaldu wraz z chórem z Litwy i chórem Gospel z Gristow.
 

Chór Parafii EA w Zgierzu wystąpił także na scenie znajdującej się w rynku w niedzielne popołudnie. W trakcie święta chórów prawie trzy tysiące uczestników mogło wziąć udział w 24 różnego rodzaju warsztatach chórowych. Jeden z nich - warsztaty muzyki chórowej z Polski -  prowadziła dyrygentka chóru zgierskiego Magdalena Szymańska. Wzięło w nim udział prawie pięćdziesięciu uczestników i uczestniczek.

 

Święto chórów rozpoczęło się Koncertem w Katedrze św. Mikołaja, gdzie zostało zaprezentowane Oratorium Eliasz Felixa Mendelssohn-Bartholdy (op.70) wg słów Starego Testamentu rozpisanego na solistów, chór i orkiestrę – dyrygował Christoph Schoenner. Święto zakończyło się koncertem Chóru Kameralnego Eric Ericsson z Sztokholmu pod dyrekcją Fredericka Malmberga.

 ***

Bóg zapłać wszystkim, których życzliwość i otwarte serce umożliwiło nam przeżycie wypełnionych muzyką trzech dni.
 

Ks.M.U.