english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Przezwyciężyć strach

Bożonarodzeniowe przesłanie prezydenta ŚFL

25.12.2018

Bożonarodzeniowe przesłanie prezydenta Światowej Federacji Luterańskiej arcybiskupa dr. Musy skierowane do Kościołów członkowskich.


Przezwyciężyć strach

W przesłaniu przygotowanym na Święta Bożego Narodzenia prezydent ŚFL, abp dr Panti Filibus Musa stwierdził, że kolejna pamiątka narodzenia Jezusa Chrystusa powinna zainspirować chrześcijan do działania i zaangażowania na rzecz ludzkości, nawet w obliczu strachu przed niebezpiecznymi sytuacjami. Abp Musa odwołał się równocześnie do fragmentu z Ewangelii Łukasza „Nie bójcie się” (Łk 2, 10). 
 
Podkreślił, że nie można pozwolić, by strach przerwał pokojowe współistnienie ludzi, w świecie, w którym odległości geograficzne przestały dzielić. Gościnność wobec tych, których uważa się za obcych, bo pochodzą z innej kultury, kraju, czy wyznają inną religię, może być wiarygodna tylko wtedy, gdy rozwiejemy swoje obawy. 
 
Nawiązując do swojego kraju, Nigerii, abp Musa zauważył, że w niektórych regionach "społeczności spolaryzowały się wzdłuż linii etnicznych i religijnych, a stało się to z obawy przed innym".

Na koniec przesłania prezydent ŚFL powtórzył słowa anioła: „Nie bójcie się”

zdj. ŚFL/Albin Hillert

Przesłanie w języku angielskim