english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Trwają przygotowania do Dni Kościoła w Dortmundzie

Polskie akcenty na Ewangelickich Dniach Kościoła (Kirchentag) w Dortmundzie

06.04.2019

Przygotowania do Ewangelickich Dni Kościoła (Kirchentag) w Dortmundzie trwają w pełni. Na stronie internetowej został zaprezentowany program. 


Trwają przygotowania do Dni Kościoła w Dortmundzie

W dyskusjach zapowiedzieli swój udział m.in.: Prezydent Niemiec Frank Walter Steinmeier, Kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz dr Denis Mukwege ubiegłoroczny laureat pokojowej Nagrody Nobla.

Program zawiera również polskie akcenty. Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce, Diakonia Polska oraz Polska Rada Ekumeniczna zapraszają na swoje stoiska, gdzie będą prezentować swoją działalność i zapraszać do rozmowy.

W czwartek 20 czerwca od godz. 14.30 do 15.45 odbędzie się polsko-niemieckie nabożeństwo współorganizowane przez parafie ewangelickie w Pasymiu i Szczytnie. Tematem przewodnim będzie migracja z perspektywy doświadczenia Mazurów.

W sobotę, 22 czerwca br. od godz. 9 30 do 10 30 na godzinę biblijną zaprasza Elżbieta Byrtek, pedagog, wykładowca na ChAT. Również ok. południa w sobotę odbędzie się rozmowa na podium z bp. Jerzym Samcem w Ogrodzie Świata (Weltgarten), prowadzonym przez Biuro Misji, Rozwoju i Odpowiedzialności wobec Świata Kościoła Ewangelickiego w Westfalii.  

Ponadto, organizatorzy zaprosili również inne osoby z Polski do współtworzenia programu. Będą to m.in. dyrektor Instytutu Goethego w Warszawie dr Christoph Bartmann, który będzie brał udział w dyskusji nt. świadomości społecznej pokoleń oraz dr Dorota Majda i dr Krystyna Sztuka, które prowadzić będą zajęcia w Centrum Bibliodramy.

Tradycyjnie w środę 19 czerwca br. o godz. 19 00 odbędzie się powitanie dla międzynarodowych uczestników Kirchentagu, gdzie będzie można uzyskać również informacje organizacyjne w języku polskim. Ze względów praktycznych, ale też i ekologicznych, organizatorzy zapraszają do korzystania z aplikacji mobilnej, która jest podręcznym przewodnikiem po programie oraz pozwala na skompilowanie swojego własnego programu, co wśród 200 różnych wydarzeń jest bardzo pomocnym narzędziem.

Dla wszystkich zainteresowanych, ale jeszcze nie zgłoszonych, przypominamy, że tylko do 8 kwietnia 2019 r. można zgłaszać się na Kirchentag razem z prośbą do organizatorów o rezerwację noclegu. Po tej dacie, zgłoszenia są nadal możliwe, ale już rezerwacja noclegu nie będzie możliwa przez biuro Kirchentagu. 

Szczegóły na www.kirchentag.de i kirchentag@luteranie.pl