english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Zapowiedzi wydarzeń

 • Zaproszenie na promocję książki

  Zaproszenie na promocję książki

  22.10.2014

  Komitet Krajowy Światowej Federacji Luterańskiej oraz Katedra Teologii Systematycznej Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej zapraszają na promocję książki przygotowanej we współpracy z Wydawnictwem Augustana, zatytułowanej "Kościół i urząd kościelny w dokumentach i opracowaniach Światowej Federacji Luterańskiej". Tłumaczenie dokumentów zawartych w książce było możliwe dzięki dotacji Konsystorza Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »

 • Zaproszenie do Lublina i Kuzawki

  Zaproszenie do Lublina i Kuzawki

  10.10.2014

  Parafia Ewangelicko-Augsburska św. Trójcy w Lublinie oraz Katedra Historii XIX wieku z Instytutu Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaproszają na sesję naukową: Cztery i pół wieku gmin ewangelickich na Lubelszczyźnie, która odbędzie 10 października 2014 r. (piątek) w kościele ewangelickim przy ul. Ewangelickiej 1 w Lublinie. czytaj całość »

 • Mieszkamy jak pomidory w szklarni

  Mieszkamy jak pomidory w szklarni

  13.10.2014 Dla kogo Afryka jest niewidzialna? Zobacz zdjęcia, posłuchaj relacji uczestnika wyprawy z Centrum Misji i Ewangelizacji do Burkina Faso. Zapraszamy: 13 października do Grawitacja Caffe w Bielsku-Białej o godz. 20.00. czytaj całość »
 • 12 kilometrów od Auschwitz

  12 kilometrów od Auschwitz

  03.10.2014 W drugi weekend paździenrika odbędą się spotkania z Bodo Uibelem, autorem ”I zapytaj swoich przodków”  – trylogii wydanej w Niemczech, która powstała na kanwie losów rodziny autora.  czytaj całość »
 • Dni Ewangelizacji 2014

  Dni Ewangelizacji 2014

  03.10.2014 Do Jubileuszu 500-lecia Reformacji zostało dosłownie kilka lat. Chcemy kolejne Dni Ewangelizacji, co rok do 2017 roku poświęcić zagadanieniom związanym z tak zwanymi "luterańskimi Solami", czyli głównymi zasadami luteranizmu - Tylko Chrystus, Tylko Wiara, Tylko Łaska, Tylko Pismo.  czytaj całość »
 • Koncerty na rogach myśliwskich

  Koncerty na rogach myśliwskich

  05.10.2014 Parafia ewangelicka w Wiśle wraz z parafią w Szczyrku zapraszają na koncerty Orkiestry Myśliwych z Niemiec. czytaj całość »
 • Muzyka Wiary

  Muzyka Wiary

  08.11.2014 Zapraszamy na koncert Muzyka Wiary - od baroku do hip-hopu, który odbędzie się w kościele ewangelicko-augsburskim w Bielsku, llac ks. M. Lutra w sobote, 8 listopada  o godz. 17.00. czytaj całość »
 • Śpiewajcie Panu, bo cuda uczynił

  Śpiewajcie Panu, bo cuda uczynił

  26.09.2014 W ciągu niecałych trzech dni nauczą się 14 nowych utworów, czeka na nich dziesięciu dyrygentów; mogą przyłączyć się do jednej z czterech grup, a na koniec wystąpić w podwójnym koncercie finałowym. Mowa o uczestnikach IV Warsztatów Muzycznych organizowanych przez Centrum Misji i Ewangelizacji, które po raz pierwszy mają charakter międzynarodowy – dla młodych Polaków i Czechów. Koncert finałowy - 28 września - będzie otwarty dla publiczności, bez płatnych biletów. czytaj całość »