english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

50-lecie służby diakonackiej s. Heleny Sikory

W niedzielę 17 grudnia 2006 r. podczas nabożeństwa adwentowego w kościele "Eben - Ezer" w Dzięgielowie odbyła się uroczystość 50- lecia służby siostry diakonisy, s. Heleny Sikory, należącej do Ewangelickiego Żeńskiego Diakonatu "Eben - Ezer" w Dzięgielowie. 
 

 

S. Helena Sikora urodziła się w Koniakowie, parafia Istebna na Śląsku Cieszyńskim. Po okresie próbnym od 1956 roku pełniła swoją służbę na rzecz blixniego, potrzebującego wsparcia człowieka jako siostra diakonisa. Służyła w swym życiu w wielu placówkach m.in. w Domu Starców w Sorkwitach na Mazurach, w Zachełmiu na Dolnym Śląsku i w "Betanii" - w Wapiennicy koło Bielska - Białej, w Domu Opieki na "Szczukówce" w Dzięgielowie. Jednak najdłużej działała w Ewangelickim Domu Opieki "Tabita" w Chylicach koło Warszawy. Po przejściu na emeryturę zamieszkała w Domu Sióstr Emerytek "Salem", a obecnie mieszka w Domu Macierzystym Sióstr "Eben- Ezer" w Dzięgielowie. Oprócz umiłowania służby dla bliźniego jej drugą pasją życia, której się poświęcała jak długo sił starczało, była opieka i hodowla zwierząt . Zawsze skromna, cicha i pracowita - taką była i jest służebnicą Bożą.

 

  

Podczas nabożeństwa, na którym kazanie wygłosił bp senior Jan Szarek, jubilatce zaśpiewał Chór Sióstr Diakonis. Drogę służby przestawił ks. Emil Gajdacz, emerytowany duszpasterz diakonatu. Słowo osobistego podziękowania i błogosławieństwa przekazał bp J. Szarek, w modlitwę dziękczynno-przyczynną zmówił duszpasterz diakonatu, ks. Marek Londzin. Nabożeństwo, które połączone było ze spowiedzią i sakramentem Komunii Świętej zgromadziło u Stołu Pańskiego całą siostrzaną rodzinę, krewnych Jubilatki i zbór. Po nabożeństwie złożone zostały Jubilatce liczne życzenia.

 

     
Wspólny obiad w Domu Macierzystym Sióstr Diakonis wraz z rodziną i gośćmi spędzony został na rozmowach, wspomnieniach oraz wspólnym śpiewaniu pieśni i modlitwach.

  

Niech Bóg błogosławi dalsze lata życia s. Heleny poprzez posilenie w jej słabościach ciała oraz napełni jej duszę mocą z wysokości.
   

xML