english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Gwiazdka w Wiśle

Już w najbliższą niedzielę usiądziemy przy wigilijnym stole, aby wspólnie z najbliższymi wsłuchać się jeszcze raz na nowo we wspaniałą historię płynącą z betlejemskiej stajenki, że oto "Bóg się rodzi".

 

 

Taki rodzinny charakter miało również gwiazdkowe spotkanie dla najmłodszych w parafii w Wiśle. Uczestniczyło w nim wielu najmłodszych wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. To właśnie dzieci przygotowały gwiazdkowy program. Grupa spotykająca się na Jarzębatej przypomniała nam historię bożonarodzeniową według Ewangelii Mateusza i Łukasza.

 

   
Następnie przenieśliśmy się na betlejemskie pola dzięki regionalnej grupie „Mali Tkocze”, która wielbiła Boga za narodzenie się Zbawiciela poprzez śpiew i muzykę. Dzieci spotykające się na szkółce niedzielnej w Centrum recytowały wiersze, przedstawiły scenkę „Noc Bożego Narodzenia”, w której dwójka bohaterów została zabrana przez anioła do Betlejem, aby móc przypomnieć sobie historię narodzenia Jezusa. Ta podróż sprawiła, że na nowo odczuli radość z nadchodzących świąt i zrozumieli prawdziwy ich sens. Po przedstawieniu chórek parafialny zaśpiewał trzy utwory o tematyce bożonarodzeniowej, podkreślając swym śpiewem radosny wymiar tych świąt.
 

 
Na zakończenie wiślańskiej „Gwiazdki” nie zabrakło oczywiście prezentów, które wywołały wiele uśmiechów na dziecięcych twarzach. Podczas całego spotkania był również czas na refleksję, modlitwę i wspólne kolędowanie.

 

 

Mamy nadzieję, że wszystko to sprawi, że w centrum zbliżających się Świąt będzie ten, którego pamiątkę narodzin chcemy obchodzić, nasz Pan Jezus Chrystus.