english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Adwentowo-wigilijne spotkanie młodzieży w Lasowicach Małych

Sobota, 16 grudnia, była dla "młodzieży z Opolszczyzny" czasem kolejnego comiesięcznego, regionalnego spotkania. Tym razem młodzież została zaproszona do pięknej i cichej wioski Lasowice Małe k. Olesna przez miejscowego proboszcza – ks. Ryszarda Pierona. W spotkaniu wzięły udział 33 osoby z regionu.
 

 
Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem młodzieżowym ze spowiedzią i Komunią Świętą. Teksty liturgiczne czytała młodzież, oprawę muzyczną zrealizował spontanicznie stworzony zespół gitarowo-organowy (N. Niemiec i D. Gizler), a kazanie wygłosił ks. Andrzej Wójcik – młodzieżowy duszpasterz diecezji warszawskiej.
 

  

Po nabożeństwie i poczęstunku (dziękujemy ks. R. Pieronowi za gościnę) ks. Mirosław Czyż (młodzieżowy duszpasterz diecezji katowickiej) mówił na temat „zaskoczenia”. Spotkało ono pasterzy, czuwających na polach, którzy poszli sprawdzić, a po spotkaniu z „Dzieciątkiem” wracali radośnie, świadcząc o Jezusie Chrystusie. Problematyka zeszła dalej na współczesne święta: Czy może jeszcze nas coś zaskoczyć? Czy potrafimy się radować ze spotkania ze Zbawicielem? Czy chcemy i umiemy świadczyć, kim jest Jezus Chrystus dla nas w życiu? Te pytania miały pobudzić młodzież do refleksji, po co są święta i co z nich wynika.
Nie zabrakło również wspólnego kolędowania. 
  

 
Na kolejne spotkanie regionalne (styczeń 2007) młodzież została zaproszona przez ks. Zdzisława Niedobę do parafii Wołczyn.