english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

XXVI Zjazd Chórów Diecezji Pom.- Wlkp.

W dniach 12-13 maja 2012 roku parafia w Poznaniu gościła ponad stu uczestników już XXVI Zjazdu Chórów Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej.
 
 

Dwudniowy Zjazd rozpoczął się w sobotę późnym popołudniem. Uczestnicy spotkali się w poznańskiej parafii, gdzie mogli zapoznać się z akustyką miejscowego kościoła i przeprowadzić próby. Po wspólnym posiłku nastąpił przejazd do Ośrodka Wypoczynkowego „Niezamyśl” w Zaniemyślu, gdzie chórzyści nocowali. Dla uczestników przygotowano też ognisko, przy którym pieczono kiełbaski i śpiewano cały wieczór.

 
Niedzielny program rozpoczął się od uroczystego nabożeństwa połączonego ze spowiedzią i Komunią Św. Kazanie wygłosił Biskup Diecezji, ks. Marcin Hintz. Po nabożeństwie i wylosowaniu kolejności występu, zaprezentowały się następujące chóry parafialne: Poznań, Koszalin, Bydgoszcz, Toruń, Rypin, Gdańsk-Sopot. Każdy z chórów zaśpiewał po trzy pieśni. Zwieńczeniem Zjazdu był tradycyjny występ połączonych chórów pod dyrekcją p. Małgorzaty Raszyk-Kopczyńskiej, na co dzień dyrygentki poznańskiego chóru. Wspólnie zaśpiewano trzy pieśni: Kanon „Magnificat”; „Przez dobrą moc Twą Panie otoczony” – D. Bonhoeffera; utwór na chór z towarzyszeniem organów „Jesu meine Freude” – J.S. Bacha.
 

 
Zjazd zakończył się wspólnym zdjęciem. Po wspólnym posiłku uczestnicy powoli rozjechali się do swoich domów, z nadzieją ponownego spotkania za rok, tym razem w Słupsku.
 
xWP