english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Stacja Diakonijna w Piszu zbierała żywność

W dniach 4-5 grudnia 2009 r. Stacja Diakonijna w Piszu we współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie zorganizowała Świąteczną Zbiórkę Żywności.
 
Piątek i sobota w parafii ewangelickiej w Piszu przebiegała pod hasłem zbiórki żywności dla ubogich i potrzebujących, którą zorganizowała dzięki patronatowi i współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie Stacja Dikonijna w Piszu. Zbiórka odbyła się w trzech sklepach: Delikatesy, Łukaszek i Pegro

 

Była to pierwsza tego typu zbiórka, dlatego Stacja Diakonijan przeprowadziła ją jedynie w trzech sklepach. Do darczynności zachęcajli i pomagali przeprowadzić zbiórkę harcerze ZHP w Piszu.
 
Zebrana żywność zostanie przekazana przed Świętami Bożego Narodzenia na ręce osób ubogich i potrzebujących mieszkających na terenie Powiatu Piskiego.
Do Stacji Diakonijnej coraz częściej przychodzą osoby potrzebujące. Na tegoroczną świąteczną zbiórkę czeka wiele ubogich rodzin.
  


4 grudnia zebraliśmy 222,60 kg żuywności. Dzień później 214,32 kg. Podsumowując - w tegorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności zebraliśmy w sumie 436,92 kg żywności!!
 
Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca!!
  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować harcerzom za ochocze i pełne zaangażowania serca! Podziękowania składamy na ręce komendanta phm Piotra Tumulskiego.
 
Zbiórkę z ramienia Stacji Diakonijnej koordynował pan Bernard Michałowski, któremu również serdecznie dziękujemy za pomoc!