english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

W drodze na Ukrainę

Już po raz dziewiąty Centrum Misji i Ewangelizacji wysłało ubogim dzieciom prezenty przygotowane przez darczyńców, w ramach akcji „Prezent pod choinkę” organizowanej wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Ciężarówka z kartonami wypełnionymi paczkami dla ukraińskich dzieci wyruszyła z Dzięgielowa do Borysławia w środę, 9 grudnia 2009 r. Stamtąd zostaną przesłane dalej – do 54 miejsc, które złożyły zapotrzebowanie na podarunki. Organizatorom nie udało się w tym roku zaspokoić próśb odbiorców w stu procentach. Zabrakło około 1000 prezentów dla chłopców w wieku 9–11 i 12–14 oraz dla maluchów do 2 lat, zamiast tego wysłano 484 sztuk więcej dla dzieci w innym wieku. W transporcie na Ukrainę znalazło się 3836 paczek oraz 12 kartonów z używaną odzieżą i maskotkami.

W Dzięgielowie zostało jeszcze 820 prezentów dla młodych Afrykańczyków z Burkina Faso. Kartony są już przygotowane do transportu i czekają na załatwienie formalności związanych z transportem i odbiorem przesyłki z portu w Ghanie.

Akcja, podobnie jak w latach ubiegłych, została przeprowadzona w ponad 100 miejscowościach, nad jej przebiegiem czuwało 62 koordynatorów. Przy pakowaniu prezentów pomagało 50 wolontariuszy.

Iwona Holeksa, koordynator akcji