english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Dla bezdomnych i ubogich

Dar chóru w Wieszczętach dla bezdomnych i ubogich

 
Hala główna dworca PKS w Bielsku-Białej wypełniła się po brzegi w trakcie spotkania, które 23 grudnia 2010 r. zorganizowało Starostwo Powiatowe i Towarzystwo Brata Alberta. W spotkaniu uczestniczyło ponad 120 osób, w tym większość bezdomnych. Od wielu lat w spotkaniu tym uczestniczy jako kapelan więzienny ks. Piotr Janik.
 
 
W tym roku, podobnie jak w przeszłości, dzięki ofiarności Chóru Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wieszczęta-Kowale przekazane zostały przybyłym na spotkanie słodycze. Chór zebrał na ten cel środki z loterii fantowej i licytacji „Z Biblią na co dzień” z logo Ewangelickiego Duszpasterstwa Więziennego.
 
W życzeniach i słowie pozdrowienia ks. P. Janik skierował do zebranych myśl o bezdomności narodzonego Zbawiciela i podziękował prezesowi Towarzystwa Tadeuszowi Cozacowi za Jego całkowite i bezgraniczne zaangażowanie się na rzecz drugiego, potrzebującego człowieka. W spotkaniu jako zaproszeni goście uczestniczyli między innymi Starosta Powiatu Bielskiego, posłanka na Sejm RP i darczyńcy. Były kolędy i opłatek z życzeniami. Nie zabrakło ciepłego jedzenia i paczek żywnościowych na świąteczne dni dla wszystkich potrzebujących.
  

 
Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie
i narodziłeś się, Jezu,
w stajni, w ubóstwie i chłodzie. (…)
 
A dzisiaj czemu wśród ludzi
tyle łez, jęków, katuszy?
Bo nie ma miejsca dla Ciebie
w niejednej człowieczej duszy!