english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Kiermasz Adwentowy w Piszu

W dniach 9 - 12 grudnia 2010 r. w Piszu na placu przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej odbył się Kiermasz Adwentowy. Codziennie w godzinach 11:00 – 19:00 można było zapoznać się z działalnością Diakonii Piskiej, w ramach której działają: Stacja Diakonijna, Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego, Piski Bank Żywności, Środowiskowy Dom Samopomocy.
 
Ponadto było można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Piszu oraz diakonijne świece adwentowe, książki z wydawnictwa Warto.
 
 

Było można otrzymać broszurki informujące o Kościele Ewangelicko – Augsburskim w RP oraz pierniczki upieczone przez podopiecznych ŚDS i Koło Pań z ulotką o możliwości przekazania 1% podatku na Diakonię Polską – z dopiskiem Stacja Diakonijna w Piszu.

 
Poza tymi wszystkimi atrakcjami można było zjeść pyszna karkówkę oraz rozgrzać się przy gorących napojach, w tle kiermaszowi towarzyszyły piękne kolędy.
 
 
W niedzielę o godz. 15:00 przed piską parafią ewangelicką zaśpiewał Chór Kameralny z Pisza pod kierownictwem pana Lecha Ostrowskiego.
 
W przyszłym roku Kiermasz Adwentowy odbędzie się na głównym placu w Piszu, w kiermaszu wezmą udział sołectwa Gminy Pisz. Już teraz serdecznie zapraszamy!