english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Jeszcze może być inny

Na adwentowym wieńcu płoną już cztery świece, ale do Wigilii, która kończy adwent, zostało jeszcze kilka dni. To chyba najgorętszy czas przed świętami Bożego Narodzenia. Niełatwo wyciszyć się, zatrzymać, przygotować duchowo, łatwo za to zatracić w zakupach i przygotowaniu świątecznego wystroju oraz listy potraw koniecznych na wigilijnym stole.

– W rozmowach z bliskimi ludźmi lub współpracownikami dostrzegam często ten sam sposób patrzenia na adwent (sprzątanie, zakupy, dekoracje itp.) Zawsze w takich chwilach staram się mówić o tym, co jest dla mnie ważniejsze – wewnętrznym, duchowym przygotowaniu się na spotkanie z Bogiem. Te chwile rozmów z innymi, z którymi „dzielę się swoim adwentem” są dla mnie wypełnieniem adwentowych postanowień – mówi jedna z uczestniczek akcji Inny adwent, organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji.

Na stronie akcji można znaleźć wskazówki do codziennego studiowania Biblii aż do Wigilii, a w zakładce „O narodzonym” poczytać teksty teologów luterańskich dotyczące Jezusa Chrystusa, publikowane w czasopiśmie o relacjach i duchowości „Warto”.

Jest jeszcze czas, by inaczej spędzić ostatnie dni tegorocznego adwentu. Od nas samych zależy, czy do wigilijnego stołu usiądziemy przygotowani na spotkanie z Bogiem.

Gabriela Glajcar